Film polski: Różnice pomiędzy wersjami
Z Literatura przedmiotu
(→1958) |
(→1958) |
||
(Nie pokazano 15 pośrednich wersji utworzonych przez tego samego użytkownika) | |||
Linia 74: | Linia 74: | ||
# Abraham Izaak Kamiński, Wyklęta córka | # Abraham Izaak Kamiński, Wyklęta córka | ||
# <s>Karpaccy górale</s> | # <s>Karpaccy górale</s> | ||
+ | # Edward Puchalski, Antoś gubi gorset + | ||
# Skandal w eleganckim świecie | # Skandal w eleganckim świecie | ||
# Zaczarowane koło | # Zaczarowane koło | ||
Linia 680: | Linia 681: | ||
# Janusz Nasfeter, Małe dramaty + | # Janusz Nasfeter, Małe dramaty + | ||
# Romuald Drobaczyński, [[Miasteczko]] + | # Romuald Drobaczyński, [[Miasteczko]] + | ||
− | # Leonard Buczkowski, [[Orzeł]] | + | # Leonard Buczkowski, [[Orzeł]] + |
# Tadeusz Konwicki, Ostatni dzień lata | # Tadeusz Konwicki, Ostatni dzień lata | ||
− | # Jan Rybkowski, Pan Anatol szuka miliona | + | # Jan Rybkowski, Pan Anatol szuka miliona + |
− | # Stanisław Lenartowicz, Pigułki dla Aurelii | + | # Stanisław Lenartowicz, Pigułki dla Aurelii + |
− | # Andrzej Wajda, Popiół i diament | + | # Andrzej Wajda, Popiół i diament + |
− | # Wojciech Jerzy Has, Pożegnania | + | # Wojciech Jerzy Has, [[Pożegnania]] + |
# Wadim Berestowski, Rancho Texas | # Wadim Berestowski, Rancho Texas | ||
# Stanisław Różewicz, Wolne miasto | # Stanisław Różewicz, Wolne miasto | ||
Linia 2555: | Linia 2556: | ||
===1999=== | ===1999=== | ||
− | # | + | # Jacek Borcuch, Kallafiorr |
− | # | + | # Maciej Dutkiewicz, Fuks |
− | # | + | # Mariusz Grzegorzek, Królowa aniołów |
− | # | + | # Jerzy Hoffman, Ogniem i mieczem |
− | # | + | # Agnieszka Holland, Trzeci cud |
− | # | + | # Zoltán Kamondi, Alchemik i dziewica |
− | + | # Peter Kassovitz, Jakub kłamca | |
− | + | # Marek Kondrat, Prawo ojca | |
− | + | # Marek Koterski, Ajlawju | |
− | + | # Krzysztof Krauze, Dług | |
− | # Jakub kłamca | + | # Stanisław Kuźnik, Moja Angelika |
− | # | + | # Magdalena Łazarkiewicz, Na koniec świata |
− | # | + | # Juliusz Machulski, Kiler-ów 2-óch |
− | # | + | # Lech Majewski, Wojaczek |
− | + | # Marta Meszaros, Córy szczęścia | |
− | + | # Matej Minac, Wszyscy moi bliscy | |
− | # Moja Angelika | + | # Wenanty Nosul, 4 w 1 |
− | # | + | # Wojciech Nowak, Krugerandy |
− | + | # Barbara Sass, Jak narkotyk | |
− | # | + | # Władysław Sikora, Dr Jekyll i Mr Hyde wg wytwórni A'yoy |
− | # | + | # Eric Styles, Dreaming of Joseph Lees |
− | # | + | # Witold Świętnicki, O rety, moja babcia ma chłopaka |
− | # | + | # József Pacskovszky, Spotkania, pożegnania |
− | # | + | # Władysław Pasikowski, Operacja Samum |
− | # | + | # Marek Piestrak, Odlotowe wakacje |
− | # | + | # Roman Polański, Dziewiąte wrota |
− | # | + | # Piotr Starzak, Skok |
− | # | + | # Jerzy Stuhr, Tydzień z życia mężczyzny |
− | # | + | # Konrad Szołajski, Operacja „Koza” |
− | # | + | # Urszula Urbaniak, Torowisko |
− | # | + | # Filip Zylber, Egzekutor |
− | # | + | # Andrzej Wajda, Pan Tadeusz |
− | # | + | # Przemysław Wojcieszek, Zabij ich wszystkich |
− | + | # Wojciech Wójcik, Ostatnia misja | |
− | + | # Jerzy Wójcik, Wrota Europy | |
− | + | # Łukasz Wylężałek, O dwóch takich, co nic nie ukradli | |
− | # Skok | + | |
− | # | + | |
− | + | ||
− | + | ||
− | # | + | |
− | # | + | |
− | # | + | |
− | # | + | |
− | + | ||
− | # Zabij ich wszystkich | + | |
− | # | + | |
====Dokument==== | ====Dokument==== | ||
+ | # Alina Czerniakowska, Myśli o Polsce | ||
+ | # Alina Czerniakowska, Pani hrabina | ||
+ | # Alina Czerniakowska, Semper fidelis | ||
+ | # Alina Czerniakowska, Z matką w sercu | ||
# Jacek Jędrzejewicz, Alpiniarz | # Jacek Jędrzejewicz, Alpiniarz | ||
+ | # Marcin Koszałka, Takiego pięknego syna urodziłam | ||
+ | # Maciej Odoliński, 24 dni | ||
+ | # Stefan Szlachtycz, Paderewskiego życie po życiu | ||
+ | # Ewa Świecińska, Amelia Łukasiak, Przychodzę, by wam służyć | ||
+ | # Andrzej Wajda, Kredyt i debet. Andrzej Wajda o sobie | ||
+ | ====Krótki metraż==== | ||
+ | # Tomasz Tryzna, Czy można się przysiąść | ||
+ | ====Telewizja==== | ||
+ | # Łukasz Barczyk, Patrzę na ciebie, Marysiu | ||
+ | # Maciej Dutkiewicz, Randka z diabłem | ||
+ | # Waldemar Dziki, Pierwszy milion (serial) | ||
+ | # Włodzimierz Gawroński, Przygody dobrego wojaka Szwejka | ||
+ | # Agnieszka Glińska, Lato w Nohant | ||
+ | # Krzysztof Lang, Dwustu służących i śnieg | ||
+ | # Janusz Morgenstern, Herbatka u Stalina | ||
+ | ====Animacja==== | ||
+ | # Leszek Marek Gałysz, Odwrócona góra albo film pod strasznym tytułem | ||
==2000== | ==2000== | ||
===2000=== | ===2000=== | ||
− | # | + | # Andrzej Barański, Niech gra muzyka |
− | # | + | # Jacek Bromski, To ja, złodziej |
− | # Bajland | + | # Andrzej Czarnecki, Istota |
− | # | + | # Jean-Louis Daniel, Córka konsula |
− | # | + | # Jean-Louis Daniel, Gunblast Vodka |
− | # Daleko od okna | + | # Henryk Dederko, Bajland |
− | # | + | # Waldemar Dziki, Pierwszy milion |
− | # | + | # Mariusz Front, Portret podwójny |
− | # | + | # Taylor Hackford, Dowód życia (Proof of Life) |
− | # | + | # Janusz Kamiński, Stracone dusze (Lost souls) |
− | # | + | # Jan Jakub Kolski, Daleko od okna |
− | # | + | # Paweł Komorowski, Syzyfowe prace |
− | # | + | # Teresa Kotlarczyk, Prymas. Trzy lata z tysiąca |
− | # | + | # Daniel Dyzma Kozakiewicz, Sen o kanapce z żółtym serem |
− | # | + | # Waldemar Krzystek, Nie ma zmiłuj |
− | # | + | # Krzysztof Lang, Strefa ciszy |
− | # | + | # Bogusław Linda, Sezon na leszcza |
− | # | + | # Grzegorz Lipiec, Że życie ma sens |
− | # | + | # Olaf Lubaszenko, Chłopaki nie płaczą |
− | # | + | # John Lvoff, Człowiek, jakich wielu (L'homme des foules) |
− | # | + | # Mariusz Malec, Człowiek wózków |
− | # | + | # Wojciech Marczewski, Weiser |
− | # | + | # Marta Meszaros, Mała Vilma. Ostatni dziennik (Kisvilma. Az utolso naplo) |
− | # | + | # Hans Petter Moland, Aberdeen |
− | # | + | # Mamoru Oshii, Avalon |
− | # | + | # Paweł Pawlikowski, Last Resort |
− | # Szczęśliwy człowiek | + | # Julian Schnabel, Before Night Falls |
− | # Świąteczna przygoda | + | # Jan Schutte, Pożegnanie (Abschied) |
− | # | + | # Piotr Starzak, Enduro Bojz |
− | # | + | # Jerzy Stuhr, Duże zwierzę |
− | # To my, rugbiści | + | # Waldemar Szarek, To my |
− | # Wielkie rzeczy | + | # Małgorzata Szumowska, Szczęśliwy człowiek |
− | # Wyrok na Franciszka Kłosa | + | # Edward Thomas, Rancid aluminium |
− | # Zbrodnia i kara | + | # Mariusz Treliński, Egoiści |
− | # | + | # Artur Urbański, Bellissima |
− | + | # Vaclav Vorlicek, Król sokołów (Sokoliar Tomas) | |
− | + | # Piotr Wereśniak, Zakochani | |
+ | # Krzysztof Zanussi, Życie jako śmiertelna choroba przenoszona drogą płciową | ||
+ | # Dariusz Zawiślak, Świąteczna przygoda | ||
+ | # Robert Zimmermann, Obscuratio | ||
+ | # Jarosław Żamojda, 6 dni strusia | ||
+ | # Andrzej Żuławski, Wierność (La fidelité) | ||
+ | ====Dokument==== | ||
+ | # Alina Czerniakowska, Musieli zwyciężyć | ||
+ | # Alina Czerniakowska, „Widzę Ciebie Warszawo sprzed laty...” | ||
+ | # Andrzej B. Czulda, Krakowskie oblicza renesansu i manieryzmu | ||
+ | # Sylwester Latkowski, To my, rugbiści | ||
+ | # Mariusz Malinowski, Niewypowiedziana wojna | ||
+ | |||
+ | ====Telewizja==== | ||
+ | # Izabella Cywińska, Cud purymowy | ||
+ | # Adek Drabiński, Kalipso | ||
+ | # Janusz Kondratiuk, Noc świętego Mikołaja | ||
+ | # Tomasz Konecki, Pół serio | ||
+ | # Krzysztof Krauze, Wielkie rzeczy | ||
+ | # Janusz Morgenstern, Żółty szalik | ||
+ | # Piotr Mularuk, Nieznana opowieść wigilijna | ||
+ | # Andrzej Wajda, Wyrok na Franciszka Kłosa | ||
+ | # Krzysztof Zanussi, Skarby ukryte | ||
+ | |||
+ | ====Animacja==== | ||
+ | # Piotr Dumała, Zbrodnia i kara | ||
+ | # Jerzy Kucia, Strojenie instrumentów | ||
===2001=== | ===2001=== | ||
Linia 3573: | Linia 3610: | ||
===2022=== | ===2022=== | ||
* Anna Kazejak, Fucking Bornholm + | * Anna Kazejak, Fucking Bornholm + | ||
+ | * Agnieszka Smoczyńska, Silent Twins + | ||
===2023=== | ===2023=== |
Wersja z 01:37, 21 kwi 2024
Spis treści
- 1 1900
- 2 1910
- 3 1920
- 4 1930
- 5 1940
- 6 1950
- 7 1960
- 8 1970
- 9 1980
- 10 1990
- 11 2000
- 12 2010
- 13 2020
- 14 Dokument
1900
1902
- Kazimierz Prószyński,
Powrót birbanta - Kazimierz Prószyński, Przygoda dorożkarza
1908
- Georges Meyer, Antoś pierwszy raz w Warszawie +
- Pruska kultura +
1910
1911
- Antoni Bednarczyk,
Dzieje grzechu - Andrzej Marek,
Chasydka i odstępca - Andrzej Marek,
Okrutny ojciec - Abraham Izaak Kamiński,
Zabójca z nędzy - Stanisław Knake-Zawadzki,
Sąd Boży - Julian Krzewiński,
Skandal na ulicy Szopena - Julian Krzewiński,
Zazdrosny konkurent - Józef Ostoja-Sulnicki,
Antek Klawisz, bohater Powiśla - Józef Ostoja-Sulnicki, Meir Ezofowicz (zachowane fragmenty) +
-
Dzień kwiatka -
Kosz primadonny -
Macocha
1912
- Aleksander Hertz, Spodnie jaśnie pana
- Abraham Izaak Kamiński,
Bóg, człowiek i szatan - Abraham Izaak Kamiński, Wydziedziczeni
- Kazimierz Kamiński, Niebezpieczny kochanek
- Kazimierz Kamiński,
Pietro Caruso - Andrzej Marek,
Mirełe Efros - Andrzej Marek, Sierota Chasia
- Władysław Paliński,
Krwawa dola - Władysław Paliński, Ofiara namiętności
- Stanisław Sierosławski, Obłąkany. Dramat w Tworkach
- Józef Ostoja-Sulnicki, Przesądy
- Zygmunt Wesołowski,
Miłosne przygody panów Z. i J., znanych osobistości w D. - Zygmunt Wesołowski, Pomszczona krzywda
- Wojewoda
1913
- Wiktor Biegański, Dramat Wieży Mariackiej
- Wiktor Biegański, Przygody pana Antoniego
- H. Fiszer, Kara Boża
- H. Fiszer, Nieznajomy
- H. Fiszer, Ubój
- Abraham Izaak Kamiński, H. Fiszer, Bigamistka
- Abraham Izaak Kamiński, H. Fiszer, Fatalna klątwa
- Abraham Izaak Kamiński, Nahum Lipowski, H. Fiszer, Córka kantora
- Kazimierz Kamiński, Wykolejeni
- Orland, Kościuszko pod Racławicami
- Edward Puchalski, Obrona Częstochowy
- Zygmunt Wesołowski, Najmilszy ze złodziei
- Antek kombinator
- Potępiona. Dramat z życia żydowskiego w trzech częściach
- Zemsta spoza grobu
-
Grzech -
Halka
1914
- Aleksander Hertz,
Bóg wojny - Abraham Izaak Kamiński, Macocha
- Abraham Izaak Kamiński, H. Fiszer (?), Ubój
- Seweryn Majde, Wróg tanga
- Jan Pawłowski, Niewolnica zmysłów
- Edward Puchalski, Ach, te spodnie!
- Edward Puchalski, Słodycz grzechu
-
Fatalna godzina - Męty z Warszawy
- Tajemnica pokoju nr 100
1915
- Aleksander Hertz, Szpieg (zachowane fragmenty)
- Abraham Izaak Kamiński, Wyklęta córka
-
Karpaccy górale - Edward Puchalski, Antoś gubi gorset +
- Skandal w eleganckim świecie
- Zaczarowane koło
- Żona
1916
- Aleksander Hertz,
Studenci - Abraham Izaak Kamiński, Rodzina Cwi
- Franz Porten,
Pod jarzmem tyranów - Chcemy męża
- Małżeństwo na rozdrożu
- Ochrana warszawska i jej tajemnice
- Studenci
- Wściekły rywal
1917
- Aleksander Hertz, Arabella
- Aleksander Hertz, Bestia +
- Aleksander Hertz,
Jego ostatni czyn - Aleksander Hertz,
Pokój nr 13 - Aleksander Hertz,
Tajemnica Alei Ujazdowskich - Carat i jego sługi
- Kobieta
1918
- Ryszard Bolesławski Borys Szuszkiewicz, Chleb
- Aleksander Hertz, Książę Józef Poniatowski
- Aleksander Hertz, Mężczyzna
- Konrad Tom, Rozporek i ska (Paskarze)
- Carska faworyta
- Melodie duszy
-
Sezonowa miłość - Złote bagno
1919
- Marian Fuchs,
Carewicz - Aleksander Hertz, Ludzie bez jutra
- Aleksander Hertz, Krysta
- Władysław Lenczewski, Kobieta, która widziała śmierć
- Władysław Lenczewski, Panna na wojnie
- Eugeniusz Modzelewski, Blanc et noir
- Eugeniusz Modzelewski, Lokaj
- Nina Niovilla, Tamara
- Droga do upadku, czyli w nawiasach życia
- Przestępcy
1920
1920
- Ryszard Bolesławski, Bohaterstwo polskiego skauta
- Antoni Bednarczyk, Dla ciebie, Polsko (zachowane fragmenty)
- Władysław Lenczewski,
Nie damy ziemi, skąd nasz ród - Konrad Tom, Konsul Pomeranc
- Córki Pani X
- Czaty
- Krwawy terror
- Powrót
1921
- Wiktor Biegański,
Pan Twardowski - Ryszard Bolesławski, Cud nad Wisłą +
- Gustaw Cybulski, Janko Zwycięzca
- Maksymilian Hauschild, Ca Dymitr Samozwaniec
- Władysław Lenczewski, Tajemnicy cytadeli warszawskiej
- Władysław Lenczewski, Tamten
- Zygmunt Mayflauer, Krzyk
- Nina Niovilla, Idziem do ciebie, Polsko, matko nasza
- Edward Puchalski,
Na jasnym brzegu - Edward Puchalski, Tragedia Rosji i jej trzy epoki
- Edward Puchalski, We własne sidła
- Cezar Rino-Lupo, Dwie urny
- Cezar Rino-Lupo, Przez piekło
- Aleksander Reich, Za winy brata
- William Wauer, Eugeniusz Modzelewski, Uroda życia
- Franciszek Zyndram-Mucha, Tajemnice Nalewek
1922
- Antoni Bednarczyk, Przed sądem
- Wiktor Biegański,
Zazdrość - Henryk Bigoszt, Krzyk w nocy
- Maksymilian Hauschild, Diabelski most
- Maksymilian Hauschild, Gabby złote łóżko
- Maksymilian Hauschild, Ostatni człowiek
- Jan Kucharski,
Tajemnica przystanku tramwajowego - Jan Kucharski, D'Elmoro - walka o skarby
- Eugeniusz Modzelewski,
Chłopi - Eugeniusz Modzelewski, Za trzy spojrzenia
- Edward Puchalski,
Mów do mnie jeszcze - Edward Puchalski, Tajemnica medalionu
- Aleksander Reich, Sobowtór ukochanej (Zaraza)
- Danny Kaden, Strzał
- Danny Kaden, Wszystko się kręci
1923
- Wiktor Biegański, Bożyszcze. W sidłach uwodziciela
- Wiktor Biegański, Otchłań pokuty
- Bruno Bredschneider,
Ludzie mroku - Bruno Bredschneider, Syn szatana
- Tadeusz Chrzanowski, Kule, które nie trafiają
- Tadeusz Chrzanowski,
Awantury miłosne panny D. - Danny Kaden, Od kobiety do kobiety
- Jan Kucharski, Stanisław Szebego, Adam Zagórski, Niewolnica miłości
- Nina Niovilla, Młodość zwycięża
- Panienka z bufetu Astoria
- Edward Puchalski, Bartek zwycięzca (fragmenty)
- Seweryn Steinwurzel, Poświęcenie pierwszego polskiego parowozu
- Zygmunt Wesołowski, Karczma na rozdrożu
- Wieczne życie
- Franciszek Zyndram-Mucha, Złodziej i dziewczynka
1924
- Henryk Bigoszt, Atakualpa
- Hansott, Kiedy kobieta zdradza męża
- Jan Kucharski, Miłość przez ogień i krew
- Jan Kucharski, Śmierć za życie. Symfonia ludzkości
- Edward Puchalski,
O czym się nie mówiXXX https://filmpolski.pl/fp/index.php?filmy_z_roku=1924&typ=2 - Seweryn Romin, Miodowe miesiące z przeszkodami
- Trucizna bolszewizmu
- Zygmunt Turkow, Ślubowanie (jidysz)
- Zygmunt Wesołowski, Odrodzona Polska
- Zygmunt Wesołowski, Skrzydlaty zwycięzca
1925
- Wiktor Biegański,
Wampiry Warszawy. Tajemnica taksówki nr 1051 - Ferdynand Feher, Sanin
- Edward Puchalski, Iwonka (fragmenty)
- Seweryn Steinwurzel, Nowa Palestyna i otwarcie uniwersytetu w Jerozolimie
- Henryk Szaro,
Jeden z 36(jidysz) - Henryk Szaro,
Rywale
1926
- Wiktor Biegański,
Gorączka złotego - Kazimierz Czyński, Ku wyżynom
- Marian Dederko, Za głosem serca
- Tadeusz Pruszkowski, Szczęśliwy wisielec, czyli Kalifornia w Polsce
- Edward Puchalski, O czym się nie myśli
- Edward Puchalski, Józef Węgrzyn,
Trędowata - Henryk Szaro,
Czerwony błazen - Artur Twardyjewicz, Cyganka Aza +
1927
- Wiktor Biegański,
Orlę - Wiktor Biegański, Maraton polski
- Kazimierz Czyński, Chińczyk (Martwy węzeł)
- Kazimierz Czyński, Ryngraf
- Aleksander Hertz, Zbigniew Gniazdowski, Ziemia obiecana (fragmenty)
- Józef Maszycki, Dzwony wieczorne, róże i kolce zakazanej miłości
- Ryszard Ordyński, Mogiła nieznanego żołnierza +
- Ryszard Ordyński,
Uśmiech losu - Henryk Szaro, Zew morza +
- Leon Trystan,
Bunt krwi i żelaza - Leon Trystan, Kochanka Szamoty
1928
- Leonard Buczkowski, Szaleńcy (My, pierwsza brygada) +
- Emil Chaberski, Zbigniew Gniazdowski, Tajemnica starego rodu +
- Juliusz Gardan, Kropka nad I
- Józef Lejtes, Huragan
- Józef Lejtes, Komendant
- Władysław Lenczewski, Romans panny Opolskiej
- Ryszard Ordyński, Pan Tadeusz
- Polonia Restituta +
- Edward Puchalski,
Ludzie dzisiejsi(Gdy spadną kajdany) - Janusz Star, Przeznaczenie
- Henryk Szaro,
Dzikuska - Henryk Szaro,
Przedwiośnie - Artur Twardyjewicz, Niewolnicy życia. Za grzechy ojców
- Janusz Warnecki, Milionowy spadkobierca
1929
- Adam Augustynowicz, Ryszard Biske, 9.25. Przygoda jednej nocy XXX https://filmpolski.pl/fp/index.php?filmy_z_roku=1929&typ=2
- Wiktor Biegański,
Kobieta, która grzechu pragnie - Mieczysław Krawicz, Zbigniew Gniazdowski,
Grzeszna miłość - Mieczysław Krawicz, Alfred Niemirski, Szlakiem hańby
- Józef Lejtes, Z dnia na dzień
- Michał Machwic, Człowiek o błękitnej duszy
- Konstanty Meglicki, Ponad śnieg +
- Aleksander Reich, Tajemnica skrzynki pocztowej (fragmenty)
- Henryk Szaro, Mocny człowiek +
- Jonas Turkow, W lasach polskich (In pojlisze welder)
- Michał Waszyński,
Pod banderą miłości
1930
1930
- Leonard Buczkowski,
Gwiaździsta eskadra - Kazimierz Czyński, Wiatr od morza (ostatni polski film niemy)
- Juliusz Gardan, Uroda życia
- Aleksander Ford, Mascotte
- Konstanty Meglicki, Halka
- Bolesław Newolin, Moralność Pani Dulskiej
- Ryszard Ordyński, Janko Muzykant
- Ryszard Ordyński,
Tajemnica lekarza - Henryk Szaro, Na Sybir +
- Leon Trystan, Dusze w niewoli
- Michał Waszyński, Kult ciała +
- Michał Waszyński, Niebezpieczny romans (pierwszy polski film dźwiękowy)
1931
- Juliusz Gardan, Serce na ulicy
- Konstanty Meglicki, Straszna noc
- Jan Nowina-Przybylski, Cham
- Ryszard Ordyński, Dziesięciu z Pawiaka +
- Ryszard Ordyński, Kobieta, która się śmieje
- Ryszard Ordyński, Niebezpieczny raj
- Ryszard Ordyński, Świat bez granic
- Michał Waszyński, Uwiedziona. Białe niewolnice
1932
- Leonard Buczkowski, Szyb L-23
- Aleksander Ford,
Legion ulicy - Mieczysław Krawicz, Ułani, ułani, chłopcy malowani
- Mieczysław Krawicz, Janusz Warnecki, Księżna Łowicka +
- Adam Krzeptowski, Biały ślad (Tatry) +
- Józef Lejtes,
Dzikie pola - Ryszard Ordyński, Pałac na kółkach
- Alfred Niemirski,
Biała trucizna - Henryk Szaro, Rok 1914
- Michał Waszyński, Głos pustyni (Algieria) +
- Michał Waszyński, Bezimienni bohaterowie
- Michał Waszyński,
Sto metrów miłości
1933
- Marta Flantz, Michał Waszyński, Prokurator Alicja Horn +
- Aleksander Ford, Sabra
- Martin Frič, Michał Waszyński, Dwanaście krzeseł +
- Juliusz Gardan, 10% dla mnie +
- Juliusz Gardan, Wyrok życia +
- Mieczysław Krawicz, Janusz Warnecki, Każdemu wolno kochać +
- Mieczysław Krawicz, Szpieg w masce +
- Józef Lejtes, Edward Puchalski, Pod Twoją obronę +
- Jan Nowina-Przybylski, Romeo i Julcia +
- Henryk Szaro, Dzieje grzechu
- Michał Waszyński, Jego ekscelencja subiekt +
- Michał Waszyński, Zabawka +
1934
- Aleksander Ford, Jan Nowina-Przybylski,
Przebudzenie - Juliusz Gardan, Czy Lucyna to dziewczyna? +
- Mieczysław Krawicz, Śluby ułańskie +
- Józef Lejtes, Mieczysław Znamierowski, Córka generała Pankratowa +
- Józef Lejtes, Młody las +
- Edward Puchalski, Przeor Kordecki – obrońca Częstochowy +
- Michał Waszyński, Co mój mąż robi w nocy? +
- Michał Waszyński, Czarna perła +
- Michał Waszyński, Kocha, lubi, szanuje
- Michał Waszyński,
Parada rezerwistów - Michał Waszyński, Pieśniarz Warszawy +
1935
- Leonard Buczkowski, Rapsodia Bałtyku +
- Marta Flantz, Kochaj tylko mnie +
- Mieczysław Krawicz, Dwie Joasie
- Józef Lejtes, Dzień wielkiej przygody
- Jan Nowina-Przybylski, Konrad Tom, Manewry miłosne +
- Michał Waszyński, Jaśnie pan szofer +
- Michał Waszyński, ABC miłości https://www.youtube.com/watch?v=wM4r2fwQmTI
- Michał Waszyński, Antek policmajster +
- Michał Waszyński, Aleksander Ford, Nie miała baba kłopotu
- Michał Waszyński, Jan Nowina-Przybylski, Panienka z poste restante +
- Michał Waszyński, Wacuś +
1936
- Leonard Buczkowski, Straszny dwór
- Leonard Buczkowski, Wierna rzeka +
- Maksymilian Emmer, Polesie. Reportaż z krainy tęsknych pieśni
- Aleksander Ford, Droga młodych (jidysz) +
- Juliusz Gardan, Trędowata +
- Józef Green, Jan Nowina-Przybylski, Judeł gra na skrzypcach (jidysz) +
- Mieczysław Krawicz, Jadzia +
- Józef Lejtes, Barbara Radziwiłłówna +
- Józef Lejtes, Róża +
- Aleksander Marten, Za grzechy (jidysz)
- Ryszard Ordyński, Amerykańska awantura
- Stanisława Perzanowska, Mieczysław Krawicz, Jego wielka miłość +
- Bazyli Sikiewicz, Tajemnica panny Brinx +
- Henryk Szaro, Pan Twardowski +
- Konrad Tom, Ada! To nie wypada! +
- Konrad Tom, Jan Nowina-Przybylski, Jan Łowicz, Mały marynarz
- Leon Trystan, Dwa dni w raju
- Michał Waszyński, 30 karatów szczęścia
- Michał Waszyński, Będzie lepiej +
- Michał Waszyński, Bohaterowie Sybiru
- Michał Waszyński, Bolek i Lolek
- Michał Waszyński, Dodek na froncie +
- Michał Waszyński, Papa się żeni +
- Paul Wegener, Stanisław Wasylewski, August Mocny
- Zbigniew Ziembiński, Fredek uszczęśliwia świat +
1937
- Carl Boese, Dyplomatyczna żona (niemiecki) +
- Eugeniusz Cękalski, Trzy etiudy Chopina
- Marian Czauski, Dorożkarz nr 13 +
- Romuald Gantkowski, Płomienne serca +
- Juliusz Gardan, Halka +
- Juliusz Gardan, Pani minister tańczy +
- Tadeusz Jankowski, Piękno Księstwa Łowickiego
- Tadeusz Jankowski, Wesele księżackie
- Leon Jeannot, Zygmunt Turkow, Weseli biedacy (jidysz) +
- Mieczysław Krawicz, Niedorajda +
- Mieczysław Krawicz, Skłamałam +
- Józef Lejtes, Dziewczęta z Nowolipek +
- Aleksander Marten, O czym marzą kobiety
- Jan Nowina-Przybylski, Ty, co w Ostrej świecisz Bramie +
- Jan Nowina-Przybylski, Józef Green, Błazen purymowy (jidysz)
-
Jan Nowina-Przybylski, Pan redaktor szaleje - Henryk Szaro, Zygmunt Turkow, Ślubowanie
- Henryk Szaro, Trójka hultajska +
- Henryk Szaro, Ordynat Michorowski +
- Franciszka Themerson, Stefan Themerson, Przygoda człowieka poczciwego +
- Konrad Tom, Parada Warszawy
- Konrad Tom, Stanisław Szebego, Książątko +
- Konrad Tom, Ułan Księcia Józefa
- Leon Trystan, Piętro wyżej +
- Michał Waszyński, Dybuk (jidysz) +
- Michał Waszyński, Znachor +
1938
- Eugeniusz Bodo, Za winy niepopełnione +
- Eugeniusz Bodo, Królowa przedmieścia +
- Leonard Buczkowski, Florian +
- Eugeniusz Cękalski, Karol Szołowski, Strachy +
- Marian Czauski, Szczęśliwa trzynastka +
- Aleksander Ford, Jerzy Zarzycki, Ludzie Wisły +
- Jerzy Gabryelski, C.O.P. – Stalowa Wola +
- Romuald Gantkowski, Dziewczyna szuka miłości +
- Juliusz Gardan, Wrzos +
- Józef Green, Leon Trystan, List do matki (jidysz)
- Mieczysław Krawicz, Moi rodzice rozwodzą się
- Mieczysław Krawicz, Paweł i Gaweł
- Mieczysław Krawicz, Robert i Bertrand +
- Józef Lejtes, Granica +
- Józef Lejtes, Kościuszko pod Racławicami +
- Józef Lejtes, Sygnały
- Konrad Tom, Jan Fethke, Zapomniana melodia +
- Konrad Tom, Józef Green, Mateczka (jidysz)
- Michał Waszyński, Ostatnia brygada
- Michał Waszyński, Gehenna +
- Michał Waszyński, Druga młodość +
- Michał Waszyński, Emil Chaberski, Kobiety nad przepaścią +
- Michał Waszyński, Profesor Wilczur
- Michał Waszyński, Rena
- Michał Waszyński, Serce matki +
1939
- Eugeniusz Bodo, Uwaga szpieg
- Leonard Buczkowski, Biały Murzyn +
- Leonard Buczkowski, Testament profesora Wilczura (zaginiony)
- Eugeniusz Cękalski, Przygody pana Piorunkiewicza
- Emil Chaberski, Żona i nie żona +
- Jan Fethke, Henryk Korewicki, Bogurodzica
- Jan Fethke, Przez łzy do szczęścia +
- Jan Fethke, Złota Maska +
- Jerzy Gabryelski, Czarne diamenty +
- Juliusz Gardan, Doktór Murek +
- Romuald Gantkowski, Geniusz sceny +
- Romuald Gantkowski, Przybyli do wsi żołnierze (nieukończony)
- Wanda Jakubowska, Karol Szołowski, Jerzy Zarzycki, Nad Niemnem
- Mieczysław Krawicz, Ja tu rządzę +
- Mieczysław Krawicz, O czym się nie mówi +
- Mieczysław Krawicz, Sportowiec mimo woli+
- Mieczysław Krawicz, Szczęście przychodzi, kiedy chce +
- Józef Lejtes, Inżynier Szeruda (nieukończony)
- Aleksander Marten, Bezdomni +
- Henryk Szaro, Kłamstwo Krystyny +
- Konrad Tom, Iwonka
- Konrad Tom, Kwiaciarka
- Konrad Tom, Szatan z siódmej klasy
- Michał Waszyński, Serce batiara
- Michał Waszyński, Trzy serca +
- Michał Waszyński, U kresu drogi +
- Michał Waszyński, Włóczęgi +
- Jerzy Zarzycki, Żołnierz królowej Madagaskaru
1940
1941
- Eugeniusz Cękalski, Biały orzeł
- Eugeniusz Cękalski, To jest Polska +
- Stefan Osiecki, Podnosimy kotwicę
- Abram Room, Wiatr ze wschodu +
1942
- Eugeniusz Cękalski, Dziennik polskiego lotnika
- Eugeniusz Cękalski, Polacy na nowym froncie
- Michał Waszyński, Kronika wojenna nr 1
- Michał Waszyński, Marsz do wolności
- Michał Waszyński, Od pobudki do capstrzyku
1943
- Franciszka Themerson, Calling Mr. Smith
Dokument
- Eugeniusz Cękalski, Marynarz polski - dzieje przeciętnego człowieka
- Eugeniusz Cękalski, Mistrz Paderewski
- Eugeniusz Cękalski, Niedokończona podróż
- Eugeniusz Cękalski, Szkocki mazurek
- Aleksander Ford, Przysięgamy ziemi polskiej
- Józef Lejtes, Od Latrum do Gazali
- Michał Waszyński, Polska parada
- Kronika filmowa 2 Korpusu A.P.W.
1944
- Michał Waszyński, Mp. Adama i Ewy +
Dokument
- Eugeniusz Cękalski, Dzieci na wygnaniu
- Eugeniusz Cękalski, Utwory Chopina w kolorze
- Aleksander Ford, Majdanek - cmentarzysko Europy
- Michał Waszyński, Monte Cassino
- Kronika filmowa 2 Korpusu A.P.W.
PKF
- Polska Kronika Filmowa 1-3
1945
- Antoni Bohdziewicz, 2 x 2 = 4 +
Animacja
- Franciszka Themerson, Oko i ucho
Dokument
- Antoni Bohdziewicz, Hallo! Tu polskie radio Łódź...
- Jerzy Bossak, Nowa Polska
- Jerzy Bossak, K.R.N. 1943-1945
- Jerzy Bossak, Pierwszy kongres związków zawodowych
- Jerzy Bossak, Rząd Jedności Narodowej przybył do Warszawy
- Jerzy Bossak, Testament Jaracza
- Leonard Buczkowski, Łódź 1939-1945
- Irena Byrska, Gdzie jest nasz dom?
- Eugeniusz Cękalski, Mary odwiedza Polskę
- Kazimierz Czyński, Swastyka i szubienica
- Eugeniusz Jaryczewski, Pokłosie wojny
- Eugeniusz Jaryczewski, Spółdzielczość
- Eugeniusz Jaryczewski, Wieś i miasto
- Tadeusz Makarczyński, Łopuszna. Ziemia nieznana
- Andrzej Panufnik, Ballada F-Moll
- Stanisław Urbanowicz, Niewidzialny wróg
- Stanisław Urbanowicz, P. C. K. działa
- Stanisław Urbanowicz, P. C. K. w służbie społeczeństwa
PKF
- Polska Kronika Filmowa 4-37
1946
- Leonard Buczkowski, W chłopskie ręce +
- Leonard Buczkowski, Zakazane piosenki +
- Leonard Buczkowski, Wieczór wigilijny
- Michał Waszyński, Wielka droga +
- Stanisław Wohl, Józef Wyszomirski, Dwie godziny +
PKF
- 1-45/46
1947
- Michał Waszyński, Fiamme sul mare
- Eugeniusz Cękalski, Jasne łany +
- Jerzy Zarzycki, Nawrócony
- Wanda Jakubowska, Ostatni etap +
- Jerzy Zarzycki, Zdradzieckie serce
Animacja
- Zenon Wasilewski, Za króla Krakusa +
Dokument
- Powódź (PKF)
- Stanisław Różewicz, Wojciech Jerzy Has, Ulica Brzozowa
1948
- Nasze dzieci (ostatni polski film w jidysz)
- Leonard Buczkowski, Skarb +
- Stanisław Januszewski, Stalowe serca
- Aleksander Ford, Ulica Graniczna +
- Michał Waszyński, Lo sconosciuto di San Marino
- Bozivoj Zeman, Ślepy tor +
Animacja
- Zdzisław Lachur, Czy to był sen?
Dokument
- Jarosław Brzozowski, Kwitną jabłonie...
- Jarosław Brzozowski, Młodzież na wybrzeżu
- Natalia Brzozowska, Muzyka
- Zbigniew Bochenek, Ziemia Kłodzka
- Eugeniusz Cękalski, Akcja Narodów Zjednoczonych
- Eugeniusz Cękalski, Bronek z Widzewa
- Eugeniusz Cękalski, Żelazowa Wola
- Kazimierz Czyński, W służbie świata pracy
- Konstanty Gordon, List
- Eugeniusz Jaryczewski, Przemysł metalowy
- Tadeusz Makarczyński, Film o wsi, w której czas zatrzymał się w miejscu (Szlembark)
- Stanisław Możdżeński, Nad polskim Bałtykiem
- Stanisław Możdżeński, Stocznie pracują
- Stanisław Możdżeński, Szczecin
- Jadwiga Plucińska, Wacław Kaźmierczak, Osada nad Nysą
- Jadwiga Plucińska, Ratujcie nasze dzieci
- Jadwiga Plucińska, W dworach i pałacach
- Włodzimierz Puchalski, Jeziora Mazurskie
- Włodzimierz Puchalski, Na śnieżnym szlaku Karkonoszy +
- Włodzimierz Puchalski, Wykluwanie się piskląt
- Joanna Rojewska, Wartość minuty
- Tadeusz Roman, Warszawa 48
- Jerzy Salapski, Kraków w epoce romańskiej
- Jerzy Salapski, Narciarstwo
- Janusz Star, Skarby Franusia
- Jerzy Stefanowski, Połów łososi
- Aleksander Świdwiński, Produkcja cukru
- Leonid Warłamow, Polska
- Jadwiga Wisnowska, Wystawa ziem odzyskanych
- Stanisław Wohl, Co ty tu robisz?
1949
- Antoni Bohdziewicz, Za wami pójdą inni +
- Giorgio Pastina, Michał Waszyński, Guglielmo Tell
- Jan Rybkowski, Dom na pustkowiu +
- Aldo Vergano, Tadeusz Kański, Czarci żleb +
Animacja
- Zdzisław Lachur, Ich ścieżka
- Władysław Nehrebecki, A 1
- Zenon Wasilewski, Pan Piórko śni +
- Zenon Wasilewski, Lis i bocian
1950
1950
- Wadim Berestowski, Dwie brygady +
- Leonard Buczkowski, Pierwszy start +
- Jan Rybkowski, Warszawska premiera +
- Jerzy Zarzycki, Miasto nieujarzmione +
Animacja
- Wacław Wajser, Wilk i niedźwiadki
Dokument
- Tadeusz Makarczyński, Do redakcji przyszedł list +
1951
- Aleksander Ford, Młodość Chopina +
- Jerzy Kawalerowicz, Gromada +
- Jan Rybkowski, Pierwsze dni +
- Jan Fethke, Załoga
Dokument
- Tadeusz Makarczyński, Mazowsze
- Andrzej Wajda, Ceramika iłżecka +
Krótki metraż
- Andrzej Wajda, Zły chłopiec +
1952
- Janina Janikowa, Tak gospodarują spółdzielcy
1953
- Erwin Axer, Domek z kart (1954) +
- Leonard Buczkowski, Przygoda na Mariensztacie (1954) +
- Aleksander Ford, Piątka z ulicy Barskiej +
- Wanda Jakubowska, Żołnierz zwycięstwa +
- Jerzy Kawalerowicz, Celuloza +
- Czesław Petelski, Konrad Nałęcki, Ewa Poleska, Trzy opowieści +
- Stanisław Różewicz, Trudna miłość (1954) +
- Jan Rybkowski, Jan Fethke, Sprawa do załatwienia +
- Stanisław Urbanowicz, Pościg +
Dokument
- Andrzej Wajda, Kiedy ty śpisz +
1954
- Wanda Jakubowska, Opowieść atlantycka +
- Maria Kaniewska, Niedaleko Warszawy +
- Jerzy Kawalerowicz, Pod gwiazdą frygijską +
- Jan Koecher, Kariera +
- Jan Rybkowski, Autobus odjeżdża 6.20 +
- Andrzej Wajda, Pokolenie +
- Jerzy Zarzycki, Uczta Baltazara +
1955
- Jan Batory, Henryk Hechtkopf, Podhale w ogniu +
- Leonard Buczkowski, Sprawa pilota Maresza +
- Jan Fethke, Irena do domu! +
- Andrzej Munk, Błękitny krzyż +
- Jan Rybkowski, Godziny nadziei +
- Ewa Petelska, Czesław Petelski, Stanisław Lenartowicz, Trzy starty +
- Silik Sternfeld, Zaczarowany rower +
Dokument
- Jerzy Hoffman Edward Skórzewski, Uwaga, chuligani!
- Andrzej Wajda, Idę do słońca
1956
- Wadim Berestowski, Tajemnica dzikiego szybu +
- Antoni Bohdziewicz, Szkice węglem +
- Antoni Bohdziewicz, Bohdan Korzeniewski, Zemsta +
- Julian Dziedzina, Paweł Komorowski, Walentyna Uszycka, Koniec nocy +
- Wanda Jakubowska, Pożegnanie z diabłem +
- Jerzy Kawalerowicz, Cień +
- Stanisław Lenartowicz, Zimowy zmierzch +
- Tadeusz Makarczyński, Warszawska syrena +
- Andrzej Munk, Człowiek na torze +
- Ewa Petelska, Czesław Petelski, Wraki +
- Stanisław Różewicz, Trzy kobiety +
- Jan Rybkowski, Nikodem Dyzma +
- Andrzej Wajda, Kanał +
- Jerzy Zarzycki, Ziemia +
1957
- Leonard Buczkowski, Deszczowy lipiec +
- Andrzej Munk, Eroica +
- Tadeusz Chmielewski, Ewa chce spać +
- Jan Rybkowski, Kapelusz pana Anatola +
- Wanda Jakubowska, Król Maciuś I +
- Wojciech Jerzy Has, Pętla +
- Jerzy Kawalerowicz, Prawdziwy koniec wielkiej wojny +
- Jerzy Passendorfer, Skarb kapitana Martensa +
- Stanisław Lenartowicz, Spotkania +
- Jerzy Zarzycki, Zagubione uczucia +
1958
- Aleksander Ford, Ósmy dzień tygodnia +
- Czesław Petelski, Baza ludzi umarłych +
- Witold Lesiewicz, Dezerter / Ucieczka z Werhmachtu +
- Konrad Nałęcki, Dwoje z wielkiej rzeki +
- Hubert Drapella, Historia jednego myśliwca +
- Antoni Bohdziewicz, Kalosze szczęścia +
- Kazimierz Kutz, Krzyż Walecznych +
- Janusz Nasfeter, Małe dramaty +
- Romuald Drobaczyński, Miasteczko +
- Leonard Buczkowski, Orzeł +
- Tadeusz Konwicki, Ostatni dzień lata
- Jan Rybkowski, Pan Anatol szuka miliona +
- Stanisław Lenartowicz, Pigułki dla Aurelii +
- Andrzej Wajda, Popiół i diament +
- Wojciech Jerzy Has, Pożegnania +
- Wadim Berestowski, Rancho Texas
- Stanisław Różewicz, Wolne miasto
- Jaroslav Mach, Zadzwońcie do mojej żony
- Jerzy Passendorfer, Zamach
- Jerzy Zarzycki, Żołnierz królowej Madagaskaru
Animacja
- Halina Bielińska, Włodzimierz Haupe, Zmiana warty
- Walerian Borowczyk, Jan Lenica, Dom
Etiuda
- Roman Polański, Dwaj ludzie z szafą
1959
- Bronisław Brok, Cafe pod Minogą
- Wojciech Jerzy Has, Wspólny pokój
- Maria Kaniewska, Awantura o Basię
- Jerzy Kawalerowicz, Pociąg
- Stanisław Lenartowicz, Zobaczymy się w niedzielę
- Jerzy Passendorfer, Zamach
- Jerzy Passendorfer, Sygnały
- Ewa Petelska, Czesław Petelski, Kamienne niebo
- Bohdan Poręba, Lunatycy
- Stanisław Różewicz, Miejsce na ziemi
- Jan Rybkowski, Inspekcja pana Anatola
- Andrzej Wajda, Lotna
- Stanisław Wohl, Tysiąc talarów
- Jerzy Zarzycki, Biały niedźwiedź
Krótki metraż
- Jan Łomnicki, Nie ma końca wielkiej wojny
Etiuda
- Roman Polański, Gdy spadają anioły +
- Roman Polański, Lampa
1960
1960
- Stanisław Bareja, Mąż swojej żony
- Halina Bielińska, Włodzimierz Haupe, Szczęściarz Antoni
- Antoni Bohdziewicz, Rzeczywistość
- Tadeusz Chmielewski, Walet pikowy
- Andrzej Czekalski, Ostrożnie Yeti
- Julian Dziedzina, Decyzja
- Aleksander Ford, Krzyżacy
- Wojciech Jerzy Has, Rozstanie
- Wanda Jakubowska, Historia współczesna
- Maria Kaniewska, Szatan z siódmej klasy
- Jerzy Kawalerowicz, Matka Joanna od Aniołów
- Paweł Komorowski, Szklana góra
- Kazimierz Kutz, Nikt nie woła
- Witold Lesiewicz, Rok pierwszy
- Kurt Maetzig, Milcząca gwiazda
- Janusz Morgenstern, Do widzenia, do jutra
- Andrzej Munk, Zezowate szczęście
- Janusz Nasfeter, Kolorowe pończochy
- Jerzy Passendorfer, Powrót
- Andrzej Wajda, Niewinni czarodzieje
Dokument
- Kazimierz Karabasz, Muzykanci
Etiuda
- Stanisław Jędryka, Zbieg
1961
- Wadim Berestowski, Bitwa o Kozi Dwór
- Leonard Buczkowski, Czas przeszły
- Stanisław Bareja, Dotknięcie nocy
- Bohdan Poręba, Droga na Zachód
- Konrad Nałęcki, Drugi człowiek
- Tadeusz Chmielewski, Dwaj panowie N
- Jan Rybkowski, Dziś w nocy umrze miasto
- Roman Polański, Gruby i chudy
- Sylwester Chęciński, Historia żółtej ciżemki
- Maria Kaniewska, Komedianty
- Witold Lesiewicz, Kwiecień
- Kazimierz Kutz, Ludzie z pociągu
- Marysia i krasnoludki
- Zbigniew Kuźmiński, Milczące ślady
- Stanisław Lenartowicz, Nafta
- Roman Polański, Nóż w wodzie
- Jan Batory, Odwiedziny prezydenta
- Ewa Petelska Czesław Petelski, Ogniomistrz Kaleń
- Pieniądze albo życie
- Hubert Drapella, Przeciwko bogom
- Andrzej Wajda, Samson
- Stanisław Różewicz, Świadectwo urodzenia
- Kazimierz Kutz, Tarpany
- Jerzy Passendorfer, Wyrok
- Tadeusz Konwicki, Zaduszki
- Wojciech Jerzy Has, Złoto
- Stanisław Możdżeński, Zuzanna i chłopcy
Krótki metraż
- Janusz Morgenstern, Ambulans
1962
- Jan Batory, O dwóch takich, co ukradli księżyc
- Antoni Bohdziewicz, Dziewczyna z dobrego domu
- Jarosław Brzozowski, Andrzej Wróbel, Na białym szlaku
- Jerzy Hoffman, Edward Skórzewski, Gangsterzy i filantropi
- Stanisław Jędryka, Dom bez okien
- Paweł Komorowski, Czerwone berety
- Zbigniew Kuźmiński, Drugi brzeg
- Jan Laskowski, Mężczyźni na wyspie
- Witold Lesiewicz, Między brzegami
- Janusz Morgenstern, Jutro premiera
- Konrad Nałęcki, I ty zostaniesz Indianinem
- Janusz Nasfeter, Mój stary
- Jerzy Passendorfer, Zerwany most
- Ewa Petelska Czesław Petelski, Czarne skrzydła
- Stanisław Różewicz, Głos z tamtego świata
- Jan Rybkowski, Spotkanie w Bajce
- Jan Rybkowski, Spóźnieni przechodnie
- Anna Sokołowska, Wielka, większa i największa
- Andrzej Wajda i in., Miłość dwudziestolatków
- Andrzej Wajda, Powiatowa lady Makbet
- Stanisław Wohl, Troje i las
- Gerard Zalewski, Jan Rutkiewicz, Romuald Drobaczyński, Jadą goście jadą...
- Jerzy Zarzycki, Klub kawalerów
Film telewizyjny
- Edward Etler, Pistolet typu „Walter P-38”
- Janusz Kubik, Nad rzeką
Krótki metraż
- Roman Polański, Ssaki
Animacja
- Jan Lenica, Labirynt
- Mirosław Kijowicz, Bajka o smoku
1963
- Stanisław Bareja, Żona dla Australijczyka
- Jan Batory, Ostatni kurs
- Halina Bielińska, Godzina pąsowej róży
- Leonard Buczkowski, Smarkula
- Tadeusz Chmielewski, Gdzie jest generał...
- Julian Dziedzina, Mam tu swój dom
- Wojciech Jerzy Has, Jak być kochaną
- Leon Jeannot, Kryptonim Nektar
- Kazimierz Kutz, Milczenie
- Stanisław Lenartowicz, Pamiętnik pani Hanki
- Jan Łomnicki, Wiano
- Janusz Morgenstern, Dwa żebra Adama
- Stanisław Możdżeński, Yokmok
- Andrzej Munk, Pasażerka
- Konrad Nałęcki, Mansarda
- Janusz Nasfeter, Ranny w lesie
- Janusz Nasfeter, Zbrodniarz i panna
- Jerzy Passendorfer, Skąpani w ogniu
- Ewa Petelska, Naganiacz
- Bohdan Poręba, Daleka jest droga
- Jan Rybkowski, Naprawdę wczoraj
- Jerzy Stefan Stawiński, Rozwodów nie będzie
- Aleksander Ścibor-Rylski, Ich dzień powszedni
- Mieczysław Waśkowski, Zacne grzechy
- Stanisław Wohl, Przygoda noworoczna
- Jerzy Zarzycki, Liczę na wasze grzechy
Krótki metraż
- Andrzej Brzozowski, Przy torze kolejowym
- Edward Etler, Kraksa
- Andrzej Kondratiuk, Kobiela na plaży
Dokument
- Zbigniew Raplewski, Araby
Spektakl telewizyjny
- Józef Słotwiński, Lato w Nohant
1964
- Jan Batory, Spotkanie ze szpiegiem
- Leonard Buczkowski, Przerwany lot
- Sylwester Chęciński, Agnieszka 46
- Julian Dziedzina, Rachunek sumienia
- Aleksander Ford, Pierwszy dzień wolności
- Wojciech Jerzy Has, Rękopis znaleziony w Saragossie
- Jerzy Hoffman, Edward Skórzewski, Prawo i pięść
- Hiromichi Horikawa, Najpiękniejsze oszustwo świata
- Wanda Jakubowska, Koniec naszego świata
- Maria Kaniewska, Panienka z okienka
- Zbigniew Kuźmiński, Banda
- Paweł Komorowski, Pięciu
- Kazimierz Kutz, Upał
- Stanisław Lenartowicz, Giuseppe w Warszawie
- Witold Lesiewicz, Nieznany
- Janusz Morgenstern, Życie raz jeszcze
- Jerzy Stefan Stawiński, Pingwin
- Pomyłka, proszę się wyłączyć!
- Aleksander Ścibor-Rylski, Późne popołudnie
- Jerzy Passendorfer, Barwy walki
- Ewa Petelska, Czesław Petelski, Drewniany różaniec
- Stanisław Różewicz, Echo
- Jan Rutkiewicz, Zakochani są między nami
- Jerzy Skolimowski, Rysopis
- Józef Słotwiński, Samolot do Londynu (Kobra)
- Anna Sokołowska, Beata
- Janusz Weychert, Obok prawdy
Film telewizyjny
- Janusz Majewski, „Awatar”, czyli zamiana dusz
1965
- Jan Batory, Lekarstwo na miłość
- Ryszard Ber, Zawsze w niedziele
- Halina Bielińska, Sam pośród miasta
- Sylwester Chęciński, Katastrofa
- Hubert Drapella, Powrót doktora von Kniprode
- Julian Dziedzina, Święta wojna
- Włodzimierz Haupe, Głos ma prokurator
- Jerzy Hoffman, Edward Skórzewski, Trzy kroki po ziemi
- Wanda Jakubowska, Gorąca linia
- Stanisław Jędryka, Wyspa złoczyńców
- Sergiusz Jutkiewicz, Lenin w Polsce
- Jerzy Kawalerowicz, Faraon
- Tadeusz Konwicki, Salto
- Witold Lesiewicz, Miejsce dla jednego
- Janusz Morgenstern, Potem nastąpi cisza
- Janusz Nasfeter, Niekochana
- Jerzy Passendorfer, Niedziela sprawiedliwości
- Roman Polański, Wstręt
- Jan Rybkowski, Sposób bycia
- Jerzy Skolimowski, Walkower
- Aleksander Ścibor-Rylski, Jutro Meksyk
- Andrzej Wajda, Popioły
Film telewizyjny
- Jerzy Antczak, Wystrzał
- Józef Hen, Markiza de Pompadour
- Józef Hen, Perły i dukaty
- Józef Hen, Ping-pong
- Andrzej Kondratiuk, Monolog trębacza
- Janusz Majewski, Błękitny pokój
- Janusz Majewski, Pierwszy pawilon
- Ewa Petelska, Czesław Petelski, Buty
- Ewa Petelska, Czesław Petelski, Córeczka
- Ewa Petelska, Czesław Petelski, Wózek
- Stanisław Różewicz, Piwo
- Andrzej Szafiański, Tatarak
- Andrzej Trzos, Śmierć w środkowym pokoju
Cykl filmów krótkometrażowych
- Dzień ostatni, dzień pierwszy
1966
- Helena Amiradżibi, Jerzy Stefan Stawiński, Przedświąteczny wieczór
- Stanisław Bareja, Małżeństwo z rozsądku
- Jan Batory, Lekarstwo na miłość
- Ryszard Ber, Gdzie jest trzeci król
- Leonard Buczkowski, Marysia i Napoleon
- Tadeusz Chmielewski, Pieczone gołąbki
- Julian Dziedzina, Bokser
- Wojciech Jerzy Has, Szyfry
- Stanisław Jędryka, Powrót na ziemię
- Siergiej Jutkiewicz, Lenin w Polsce
- Maria Kaniewska, Bicz Boży
- Henryk Kluba, Chudy i inni
- Paweł Komorowski, Ściana Czarownic
- Andrzej Kondratiuk, Chciałbym się ogolić
- Kazimierz Kutz, Ktokolwiek wie...
- Zbigniew Kuźmiński, Zejście do piekła
- Anatole Litvak, Noc generałów
- Janusz Majewski, Sublokator
- Jerzy Passendorfer, Mocne uderzenie
- Ewa Petelska, Don Gabriel
- Roman Polański, Matnia
- Stanisław Różewicz, Piekło i niebo
- Jan Rybkowski, Jerzy Markuszewski, Odwiedziny o zmierzchu
- Jerzy Skolimowski, Bariera
- Jerzy Zarzycki, Kochankowie z Marony
Film telewizyjny
- Jerzy Antczak, Mistrz
Etiuda
- Krzysztof Kieślowski, Tramwaj
- Krzysztof Kieślowski, Urząd
1967
- Ryszard Ber, Ślepy tor
- Halina Bielińska, Dziadek do orzechów
- Michaił Bogin, Zosia
- Sylwester Chęciński, Sami swoi
- Zbigniew Chmielewski, Piękny był pogrzeb, ludzie płakali
- Stanisław Jędryka, Katarynka
- Włodzimierz Haupe, Poradnik matrymonialny
- Jerzy Hoffman, Ojciec
- Henryk Kluba, Słońce wschodzi raz na dzień
- Paweł Komorowski, Stajnia na Salvatorze
- Kazimierz Kutz, Skok
- Zbigniew Kuźmiński, Zwariowana noc
- Stanisław Lenartowicz, Upiór
- Witold Lesiewicz, Klub szachistów
- Witold Lesiewicz, Przeraźliwe łoże
- Witold Lesiewicz, Zbrodnia lorda Artura Savile’a
- Witold Leszczyński, Żywot Mateusza
- Jan Łomnicki, Cyrograf dojrzałości
- Janusz Majewski, Czarna suknia
- Janusz Majewski, Ja gorę!
- Janusz Majewski, Wenus z Ille
- Janusz Morgenstern, Jowita
- Janusz Nasfeter, Długa noc
- Ewa Petelska, Czesław Petelski, Cześć kapitanie
- Ewa Petelska, Czesław Petelski, Duch z Canterville
- Ewa Petelska, Czesław Petelski, Kwestia sumienia
- Ewa Petelska, Czesław Petelski, Tortura nadziei
- Hieronim Przybył, Paryż – Warszawa bez wizy
- Jan Rutkiewicz, Kochajmy syrenki
- Stanisław Różewicz, Mąż pod łóżkiem
- Stanisław Różewicz, Westerplatte
- Jan Rybkowski, Kiedy miłość była zbrodnią
- Jerzy Skolimowski, Ręce do góry
- Anna Sokołowska, Julia, Anna, Genowefa...
- Aleksander Ścibor-Rylski, Morderca zostawia ślad
- Andrzej Zakrzewski, Szach i mat!Krzysztof Zanussi, Twarzą w twarz
- Jerzy Zarzycki, Człowiek, który zdemoralizował Hadleyburg
- Jerzy Zarzycki, Komedia z pomyłek
- Jerzy Zarzycki, To jest twój nowy syn
- Jerzy Ziarnik, Wycieczka w nieznane
- Andrzej Żuławski, Pavoncello
- Andrzej Żuławski, Pieśń triumfującej miłości
Dokument
- Andrzej Brzozowski, Archeologia
Spektakl telewizyjny
- Józef Słotwiński, Mord w hurtowni
1968
- Jerzy Antczak, Hrabina Cosel
- Stanisław Bareja, Przygoda z piosenką
- Jan Batory, Dancing w kwaterze Hitlera
- Walerian Borowczyk, Goto, wyspa miłości
- Zbigniew Chmielewski, Tabliczka marzenia
- Jerzy Gruza, Mistrz tańca
- Wojciech Jerzy Has, Lalka
- Leon Jeannot, Człowiek z M-3
- Jerzy Kawalerowicz, Gra
- Paweł Komorowski, Ostatni po Bogu
- Janusz Nasfeter, Weekend z dziewczyną
- Jerzy Passendorfer, Kierunek Berlin
- Waldemar Podgórski, Hasło Korn
- Roman Polański, Dziecko Rosemary
- Stanisław Różewicz, Samotność we dwoje
- Jan Rybkowski, Wniebowstąpienie
- Jerzy Skolimowski, Dialog 20 - 40 - 60
- Wojciech Solarz, Molo
- Aleksander Ścibor-Rylski, Wilcze echa
- Władysław Ślesicki, Ruchome piaski
- Bernard Toublanc-Michel, Adolphe, ou l'age tendre
- Andrzej Wajda, Wszystko na sprzedaż
Animacja
- Ryszard Kuziemski, Bajka
Film telewizyjny
- Ryszard Ber, Pożarowisko
- Stanisław Lenartowicz, Fatalista
- Andrzej Wajda, Przekładaniec
- Krzysztof Zanussi, Zaliczenie
Teatr Telewizji
- Mieczysław Waśkowski, Iryd
Dokument
- Krzysztof Kieślowski, Zdjęcie
- Krzysztof Szmagier, Operacja V-2
- Krzysztof Zanussi, Krzysztof Penderecki
Krótki metraż
- Julian Dziedzina, Ortalionowy dziadek
1969
- Jan Batory, Ostatni świadek
- Sylwester Chęciński, Tylko umarły odpowie
- Tadeusz Chmielewski, Jak rozpętałem drugą wojnę światową
- Julian Dziedzina, Czekam w Monte-Carlo
- Jerzy Passendorfer, Ostatnie dni
- Jerzy Hoffman, Pan Wołodyjowski
- Stanisław Jędryka, Paragon gola
- Henryk Kluba, Szkice warszawskie
- Kazimierz Kutz, Sól ziemi czarnej
- Stanisław Lenartowicz, Czerwone i złote
- Lech Lorentowicz, Znicz olimpijski
- Janusz Majewski, Zbrodniarz, który ukradł zbrodnię
- Robert Parrish, Doppelganger
- Jerzy Passendorfer, Dzień oczyszczenia
- Andrzej Jerzy Piotrowski, Znaki na drodze
- Ewa Petelska, Czesław Petelski, Jarzębina czerwona
- Hieronim Przybył, Rzeczpospolita babska
- Kaveh Pur Rahnama, Nie ma powrotu Johnny
- Aleksander Ścibor-Rylski, Sąsiedzi
- Andrzej Wajda, Polowanie na muchy
- Andrzej Wajda, Wszystko na sprzedaż
- Jerzy Ziarnik, Nowy
- Krzysztof Zanussi, Struktura kryształu
Animacja
- Bronisław Zeman, Balast
Dokument
- Marian Duszyński, Ostatni akord
- Józef Gębski, Antoni Halor, Testament
- Krzysztof Kieślowski, Z miasta Łodzi
- Grzegorz Królikiewicz, Sprawa Lorda Jima
Fabularny telewizyjny
- Stanisław Brejdygant, Księżyc
- Janusz Kondratiuk, Jak zdobyć pieniądze, kobietę i sławę
- Antoni Krauze, Monidło
- Janusz Majewski, Urząd
- Andrzej Zakrzewski, W każdą pogodę
Teatr telewizji
- Tadeusz Aleksandrowicz, Juraj Vah, Noc w Klostertal
- Józef Słotwiński, Kryptonim Maks
- Janusz Kłosiński, Wojciech Pilarski, Tkacze (Gerhart Hauptmann)
1970
1970
- Jerzy Afanasjew, Prom
- Helena Amiradżibi, Jerzy Stefan Stawiński, Kto wierzy w bociany?
- Ryszard Ber, Kaszëbë
- Sylwester Chęciński, Legenda
- Ryszard Czekała, Apel
- Julian Dziedzina, Mały
- Jerzy Gruza, Dzięcioł
- Włodzimierz Haupe, Pejzaż z bohaterem
- Maria Kaniewska, Pierścień księżnej Anny
- Paweł Komorowski, Przystań
- Andrzej Kondratiuk, Dziura w ziemi
- Andrzej Kondratiuk, Hydrozagadka
- Zbigniew Kuźmiński, Raj na ziemi
- Gottfried Kolditz, Sygnały MMXX
- Stanisław Lenartowicz, Martwa fala
- Jan Łomnicki, Pan Dodek
- Janusz Majewski, Lokis. Rękopis profesora Wittembacha
- Janusz Nasfeter, Abel, twój brat
- Marek Piwowski, Rejs
- Andrzej Jerzy Piotrowski, Pułapka
- Waldemar Podgórski, Południk zero
- Bohdan Poręba, Prawdzie w oczy
- Jan Rybkowski, Album polski
- Stanisław Różewicz, Romantyczni
- Krzysztof Szmagier, Zapalniczka
- Andrzej Wajda, Brzezina
- Andrzej Wajda, Krajobraz po bitwie
- Krzysztof Zanussi, Życie rodzinne
- Jerzy Zarzycki, Pogoń za Adamem
Teatr Telewizji
- Robert Thomas, Edward Dziewoński, Alicja prowadzi śledztwo
- Gabriela Zapolska, Józef Słotwiński, Moralność Pani Dulskiej
- Lech Wojciechowski, Mikromegas (Voltaire)
Dokument
- Konstanty Ciciszwili, Śpiewa Violetta Villas
- Krzysztof Kieślowski, Andrzej Titkow, Byłem żołnierzem
- Krzysztof Kieślowski, Fabryka
Serial
- Henryk Kluba, Doktor Ewa 1-9
Film telewizyjny
- Jerzy Antczak, Epilog norymberski
- Julian Dziedzina, Portfel
- Andrzej Konic, Przygoda Stasia
- Witold Orzechowski, Książę sezonu
- Jan Rutkiewicz, Różaniec z granatów
- Krzysztof Zanussi, Góry o zmierzchu
1971
- Tadeusz Chmielewski, Nie lubię poniedziałku
- Zygmunt Hübner, Seksolatki
- Wanda Jakubowska, Sto pięćdziesiąt na godzinę
- Henryk Kluba, Pięć i pół bladego Józka
- Paweł Komorowski, Brylanty pani Zuzy
- Andrzej Konic, Motodrama
- Tadeusz Konwicki, Jak daleko stąd, jak blisko
- Kazimierz Kutz, Perła w koronie
- Zbigniew Kuźmiński, Agent nr 1
- Witold Lesiewicz, Bolesław Śmiały
- Jerzy Passendorfer, Akcja Brutus
- Jerzy Passendorfer, Zabijcie czarną owcę
- Andrzej Jerzy Piotrowski, Szerokiej drogi, kochanie
- Hieronim Przybył, Milion za Laurę
- Wojciech Solarz, Wezwanie
- Andrzej Trzos-Rastawiecki, Trąd
- Mieczysław Waśkowski, Jeszcze słychać śpiew i rżenie koni...
- Roman Załuski, Kardiogram
- Roman Załuski, Zaraza
- Jerzy Ziarnik, Kłopotliwy gość
- Jerzy Ziarnik, Niebieskie jak Morze Czarne
- Andrzej Żuławski, Trzecia część nocy
Telewizja
- Sylwester Chęciński, Diament radży
- Sylwester Chęciński, Pierwsza miłość
- Julian Dziedzina, Kryształ
- Wojciech Fiwek, Antek
- Leon Jeannot, Beczka Amontillado
- Stanisław Jędryka, Kamizelka
- Paweł Komorowski, Kocie ślady
- Janusz Kondratiuk, Niedziela Barabasza
- Stanisław Lenartowicz, Aktorka
- Janusz Łęski, Na przełaj
- Sylwester Szyszko, Obcy w lesie
- Antoni Krauze, Meta
- Antoni Krauze, Piżama
- Julian Dziedzina, Trochę nadziei
- Julian Dziedzina, Wizyta
- Krzysztof Zanussi, Za ścianą
- Stanisław Wohl, Złote Koło
Animacja
- Julian Józef Antonisz, Jak działa jamniczek
Teatr telewizji
- Jan Budkiewicz, Dekameron 40 czyli cudowne przytrafienie pewnego nieboszczyka
- Zbigniew Kubikowski, Henryk Drygalski, Brydż
Krótki metraż
- Marek Piwowski, Korkociąg
Dokument
- Krzysztof Kieślowski, Przed rajdem
1972
- Stanisław Bareja, Poszukiwany, poszukiwana
- Jan Batory, Jezioro osobliwości
- Jacek Butrymowicz, Kwiat paproci
- Józef Gębski, Opis obyczajów
- Jerzy Gruza, Przeprowadzka
- Stanisław Jędryka, Podróż za jeden uśmiech
- Janusz Kondratiuk, Dziewczyny do wzięcia
- Andrzej Kondratiuk, Skorpion, panna i łucznik
- Andrzej Kostenko, Witold Leszczyński, Rewizja osobista
- Antoni Krauze, Palec Boży
- Grzegorz Królikiewicz, Na wylot
- Stanisław Lenartowicz, Opętanie
- Olga Lipińska, Lato w Nohant
- Jan Łomnicki, Poślizg
- Janusz Morgenstern, Trzeba zabić tę miłość
- Janusz Nasfeter, Motyle
- Janusz Nasfeter, Ten okrutny, nikczemny chłopak
- Ewa Petelska, Czesław Petelski, Kopernik
- Andrzej Jerzy Piotrowski, Z tamtej strony tęczy
- Waldemar Podgórski, Na krawędzi
- Stanisław Różewicz, Szklana kula
- Mieczysław Waśkowski, Tajemnica wielkiego Krzysztofa
- Roman Załuski, Anatomia miłości
- Krzysztof Zanussi, Iluminacja
- Edward Żebrowski, Ocalenie
- Andrzej Żuławski, Diabeł (1988)
Telewizja
- Helena Amiradżibi-Stawińska, Fortuna
- Zbigniew Chmielewski, Ogłoszenie matrymonialne
- Jerzy Janicki, Józef Słotwiński, Amerykańska guma do żucia Pinky
- Anette Olsen, Agnieszka
- Jan Rutkiewicz, Skarb trzech łotrów
- Jerzy Sztwiertnia, Siedem czerwonych róż, czyli Benek Kwiaciarz o sobie i o innych
- Maciej Wojtyszko, Gżdacz i inni
- Janusz Zaorski, Kaprysy Łazarza
- Janusz Zaorski, Uciec jak najbliżej
Teatr telewizji
- Jan Świderski, Zemsta
Dokument
- Krzysztof Kieślowski, Refren
- Jerzy Surdel, Akcja
Animacja
- Piotr Szpakowicz, Atlantyda
Krótki metraż
- Feridun Erol, Ballada o ścinaniu drzewa
- Walentyna Maruszewska, Dary magów
1973
- Julian Dziedzina, Na niebie i na ziemi
- Wojciech Jerzy Has, Sanatorium pod Klepsydrą
- Andrzej Kondratiuk, Jak to się robi
- Andrzej Kostenko, Witold Leszczyński, Rewizja osobista
- Jan Łomnicki, Nagrody i odznaczenia
- Janusz Majewski, Zazdrość i medycyna
- Janusz Nasfeter, Nie będę cię kochać
- Andrzej Jerzy Piotrowski, Zasieki
- Bohdan Poręba, Hubal
- Stanisław Różewicz, Drzwi w murze
- Jan Rybkowski, Chłopi
- Anna Sokołowska, Bułeczka
- Jerzy Stefan Stawiński, Godzina szczytu
- Sylwester Szyszko, Ciemna rzeka
- Władysław Ślesicki, W pustyni i w puszczy
- Andrzej Wajda, Wesele
- Roman Załuski, Sekret
- Krzysztof Zanussi, Iluminacja
Film telewizyjny
- Ryszard Ber, Chłopcy
- Zbigniew Chmielewski, Profesor na drodze
- Feliks Falk, Nocleg
- Jerzy Gruza, Przyjęcie na dziesięć osób plus trzy
- Stanisław Kokesz, Fernando i humaniści
- Andrzej Kotkowski, Żółw
- Janusz Łęski, Sobie król
- Andrzej Kondratiuk, Wniebowzięci
- Janusz Majewski, Stracona noc
- Marek Piestrak, Śledztwo
- Barbara Sass, Dziewczyna i gołębie
Film dokumentalny
- Krzysztof Kieślowski, Murarz
- Krzysztof Kieślowski, Przejście podziemne
1974
- Stanisław Bareja, Nie ma róży bez ognia
- Sylwester Chęciński, Nie ma mocnych
- Tadeusz Chmielewski, Wiosna panie sierżancie
- Andrzej Czekalski, Pełnia nad głowami
- Ryszard Filipski, Orzeł i reszka
- Włodzimierz Haupe, Dwoje bliskich obcych ludzi
- Jerzy Hoffman, Potop
- Maria Kaniewska, Ludmiła Niedbalska, Zaczarowane podwórko
- Henryk Kluba, Opowieść w czerwieni
- Siergiej Kołosow, Zapamiętaj imię swoje
- Janusz Kondratiuk, Głowy pełne gwiazd
- Grzegorz Królikiewicz, Wieczne pretensje
- Kazimierz Kutz, Linia
- Stanisław Latałło, Pozwólcie nam do woli fruwać nad ogrodem
- Stanisław Lenartowicz, To ja zabiłem
- Jerzy Passendorfer, Janosik
- Jerzy Passendorfer, Zwycięstwo
- Waldemar Podgórski, Pójdziesz ponad sadem
- Jan Rybkowski, Gniazdo
- Jerzy Stefan Stawiński, Urodziny Matyldy
- Sylwester Szyszko, Złoto (Najważniejszy dzień życia)
- Andrzej Trzos-Rastawiecki, Zapis zbrodni
- Andrzej Wajda, Ziemia obiecana
- Wojciech Wiszniewski, Historia pewnej miłości
- Roman Załuski, Godzina za godziną
- Krzysztof Zanussi, Bilans kwartalny
- Janusz Zaorski, Awans
Film dokumentalny
- Krzysztof Kieślowski, Pierwsza miłość
- Marcel Łoziński, Wizyta
- Lechosław Marszałek, Ameba
- Tamara Sołoniewicz, Antygona w stodole
Film animowany
- Ryszard Antoniszczak, Żegnaj paro!
- Lechosław Marszałek, Ballada
Spektakl telewizyjny
- Maciej Wojtyszko, Bromba i inni
Film telewizyjny
- Krzysztof Gradowski, Święty Mikołaj pilnie poszukiwany
- Andrzej Konic, Gąszcz (Najważniejszy dzień życia)
- Andrzej Konic, Uszczelka (Najważniejszy dzień życia)
- Ewa Kruk, Koniec babiego lata
- Konrad Swinarski, Sędziowie
- Mieczysław Waśkowski, Jej portret
- Janusz Zaorski, Chleba naszego powszedniego
1975
- Jerzy Antczak, Noce i dnie
- Walerian Borowczyk, Dzieje grzechu
- Jerzy Domaradzki, Feliks Falk, Agnieszka Holland, Andrzej Kotkowski, Jerzy Obłamski, Krzysztof Gradowski, Barbara Sass-Zdort, Obrazki z życia
- Feliks Falk, W środku lata
- Włodzimierz Haupe, Doktor Judym
- Gustaw Holoubek, Mazepa
- Paweł Kędzierski, Zbigniew Kamiński, Ciąg dalszy nastąpi
- Janusz Kondratiuk, Mała sprawa
- Andrzej Konic, W te dni przedwiosenne
- Antoni Krauze, Strach
- Kazimierz Kutz, Znikąd donikąd
- Janusz Majewski, Zaklęte rewiry
- Konrad Nałęcki, Mniejszy szuka Dużego
- Janusz Nasfeter, Moja wojna, moja miłość
- Włodzimierz Olszewski, Beniamiszek
- Witold Orzechowski, Jej powrót
- Ewa Petelska, Czesław Petelski, Kazimierz Wielki
- Bohdan Poręba, Édouard Bobrowski, Jarosław Dąbrowski
- Stanisław Różewicz, Opadły liście z drzew
- Jan Rybkowski, Dulscy
- Jerzy Sztwiertnia, Grzech Antoniego Grudy
- Mieczysław Waśkowski, Hazardziści
- Janusz Zaorski, Partita na instrument drewniany
Teatr Telewizji
- Barbara Borys-Damięcka, Cień Archanioła (Kobra)
- Maciej Englert, Arszenik i stare koronki
- Marek Piwowski, Bracia Rico
Animacja
- Krzysztof Kiwerski, Awaria
Film telewizyjny
- Piotr Andrejew, Kradzież
- Stanisław Bareja, Niespotykanie spokojny człowiek
- Agnieszka Holland, Wieczór u Abdona
- Krzysztof Kieślowski, Personel
- Andrzej J. Piotrowski, Wyjazd służbowy
- Jan Rutkiewicz, Egzekucja w ZOO
- Gerard Zalewski, Dom moich synów
Dokument
- Krzysztof Kieślowski, Życiorys
1976
- Nobito Abe, Ognie są jeszcze żywe
- Stanisław Bareja, Brunet wieczorową porą
- Jan Batory, Karino
- Jan Batory, Con amore
- Ryszard Ber, Wergili
- Andrzej Berbecki, Marek Nowakowski, Za metą start
- Henryk Bielski, Hasło
- Filip Bajon, Powrót
- Henryk T. Czarnecki, A jeśli będzie jesień
- Ryszard Czekała, Zofia
- Jerzy Domaradzki, Długa noc poślubna
- Julian Dziedzina, Czerwone ciernie
- Feridun Erol, Honor dziecka
- Wacław Florkowski, Zagrożenie
- Jerzy Gruza, Motylem jestem, czyli romans 40-latka
- Jerzy Hoffman, Trędowata
- Agnieszka Holland, Paweł Kędzierski, Jerzy Domaradzki, Zdjęcia próbne
- Stanisław Janicki, Kruk
- Krzysztof Kieślowski, Blizna +
- Krzysztof Kieślowski, Spokój
- Paweł Komorowski, Ptaki, ptakom...
- Janusz Kondratiuk, Czy jest tu panna na wydaniu?
- Zbigniew Kuźmiński, Dźwig
- Jan Łomnicki, Ocalić miasto
- Andrzej Jerzy Piotrowski, Wielki układ
- Marek Piwowski, Przepraszam, czy tu biją?
- Anna Sokołowska, Inna
- Wojciech Solarz, Bezkresne łąki
- Jerzy Sztwiertnia, Złota kaczka
- Andrzej Trzos-Rastawiecki, Skazany
- Andrzej Wajda, Smuga cienia
- Andrzej Wajda, Umarła klasa. Seans T. Kantora
- Krzysztof Wierzbiański, Romans prowincjonalny
- Gerard Zalewski, Zielone, minione...
- Krzysztof Zanussi, Barwy ochronne
Film telewizyjny
- Zygmunt Skonieczny, Latarnik
Dokument
- Krzysztof Kieślowski, Nie wiem (1981)
- Juliusz Machulski, Andrzej Mellin, Paralaksa
Krótki metraż
- Jerzy Obłamski, Ostatnie takie trio
Animacja
- Halina Filek, Awantura w Przechwałkowie
Krótki metraż
- Krzysztof Gradowski, Dno
Krótki metraż
- Wojciech Wiszniewski, Elementarz
1977
- Filip Bajon, Rekord świata
- Stanisław Brejdygant, Zakręt
- Sylwester Chęciński, Kochaj albo rzuć
- Feliks Falk, Wodzirej
- Agnieszka Holland, Coś za coś
- Tadeusz Junak, Czysta chirurgia
- Zbigniew Kamiński, Pani Bovary to ja
- Zbigniew Kamiński, Rytm serca
- Jerzy Kawalerowicz, Śmierć prezydenta
- Janusz Kijowski, Indeks
- Janusz Kidawa, Sprawa inżyniera Pojdy
- Andrzej Kostenko, Sam na sam
- Grzegorz Królikiewicz, Tańczący jastrząb
- Ewa Kruk, Palace Hotel
- Zbigniew Kuźmiński, Marek Nowakowski, Teresa Violetta Buhl, Kapitan z „Oriona”
- Stanisław Lenartowicz, Za rok, za dzień, za chwilę...
- Jan Łomnicki, Akcja pod Arsenałem
- Marcel Łoziński, Jak żyć
- Juliusz Machulski, Robert Gliński, Gorączka mleka
- Janusz Majewski, Sprawa Gorgonowej
- Konrad Nałęcki, Wszyscy i nikt
- Janusz Nasfeter, Królowa pszczół
- Jurij Ozierow, Żołnierze wolności
- Stanisław Różewicz, Pasja
- Jan Rybkowski, Granica
- Haakon Sandøy, Dagny
- Lucyna Smolińska, Mieczysław Sroka, Raszyn. 1809
- Jerzy Sztwiertnia, Wesołych świąt
- Sylwester Szyszko, Milioner +
- Andrzej Trzos-Rastawiecki, ...Gdziekolwiek jesteś panie prezydencie...
- Andrzej Wajda, Człowiek z marmuru
- Mariusz Walter, Prawo Archimedesa
- Mieczysław Waśkowski, Nie zaznasz spokoju
- Krzysztof Wojciechowski, Antyki
- Janusz Zaorski, Pokój z widokiem na morze
Krótki metraż
- Juliusz Machulski, Wolna sobota (etiuda filmowa)
- Leszek Staroń, Wolna sobota
- Jerzy Sztwiertnia, Niedziela pewnego małżeństwa w mieście przemysłowym średniej wielkości + https://www.youtube.com/watch?v=a88Qm29ctQs
- Piotr Szulkin, Oczy uroczne +
- Hanka Włodarczyk, Około północy
Animacja
- Halina Filek, Ballada o królu Piecuchu
- Władysław Nehrebecki, Stanisław Dülz, Wielka podróż Bolka i Lolka
Dokument
- Krzysztof Rogulski, Ostatnie okrążenie
- Krzysztof Kieślowski, Z punktu widzenia nocnego portiera
Telewizja
- Sentymenty (I-V)
1978
- Bogdan Augustyniak, Azyl dla bandyty
- Stanisław Bareja, Co mi zrobisz, jak mnie złapiesz
- Anatolij Bobrowski, Znaków szczególnych brak
- Sylwester Chęciński, Roman i Magda
- Tadeusz Chmielewski, Wśród nocnej ciszy
- Ryszard Czekała, Płomienie
- Jerzy Domaradzki, Bestia
- Ryszard Filipski, Wysokie loty
- Wojciech Fiwek, Pogrzeb świerszcza
- Ignacy Gogolewski, Romans Teresy Hennert
- Jerzy Hoffman, Do krwi ostatniej...
- Agnieszka Holland, Aktorzy prowincjonalni
- Sławomir Idziak, Nauka latania
- Sławomir Idziak, Seans
- Wanda Jakubowska, Biały mazur
- Janusz Kidawa, Pejzaż horyzontalny
- Henryk Kluba, Sowizdrzał świętokrzyski
- Jerzy Kołodziejczyk, Jerzy Trojan, Wielki podryw
- Zbigniew Kuźmiński, Sto koni do stu brzegów
- Lech Majewski, Krzysztof Sowiński, Zapowiedź ciszy
- Wojciech Marczewski, Zmory
- Márta Mészáros, Jak to w domu (Olyan mint otthon)
- Włodzimierz Olszewski, Próba ognia i wody
- Ewa Petelska, Czesław Petelski, Bilet powrotny
- Marek Piestrak, Test pilota Pirxa
- Waldemar Podgórski, Wesela nie będzie
- Michael Robson, Wodne dzieci
- Ryszard Rydzewski, Akwarele
- Janusz Rzeszewski, Mieczysław Jahoda, Hallo Szpicbródka, czyli ostatni występ króla kasiarzy
- Sandor Sara, Osiemdziesięciu huzarów (80 huszar)
- Jerzy Skolimowski, Wrzask (The Shout)
- Lucyna Smolińska, Mieczysław Sroka, Somosierra. 1808
- Andrzej Trzos-Rastawiecki, ...Gdziekolwiek jesteś panie prezydencie...
- Andrzej Wajda, Bez znieczulenia
- Gerard Zalewski, Znaki zodiaku
- Roman Załuski, Azyl
- Krzysztof Zanussi, Spirala +
- Janusz Zaorski, Zaległy urlop
- Edward Żebrowski, Szpital przemienienia
Dokument
- Antoni Halor, Człowiek z laską, czyli portret człowieka praktycznego
- Krzysztof Kieślowski, Siedem kobiet w różnym wieku
- Juliusz Machulski, Zrób to sam
- Andrzej Wajda, Zaproszenie do wnętrza
Film telewizyjny
- Henryk Bielski, Koty to dranie
- Agnieszka Holland, Niedzielne dzieci
- Gerard Zalewski, Dorota
- Gerard Zalewski, Justyna
Teatr Telewizji
- Andrzej Wajda, Noc listopadowa
Animacja
- Witold Giersz, Proszę słonia
1979
- Piotr Andrejew, Klincz
- Filip Bajon, Aria dla atlety
- Andrzej Barański, Wolne chwile
- Jan Batory, Skradziona kolekcja
- Ryszard Ber, Hotel klasy lux
- Henryk Bielski, Gwiazdy poranne
- Zbigniew Chmielewski, Operacja Himmler
- Janusz Dymek, Ryszard Bugajski, Kobieta i kobieta
- Feliks Falk, Szansa
- Włodzimierz Haupe, Prom do Szwecji
- Agnieszka Holland, Aktorzy prowincjonalni
- Wanda Jakubowska, Biały mazur
- Stanisław Jędryka, Zielone lata
- Jadwiga Kędzierzawska, Chciałbym się zgubić
- Janusz Kidawa, Grzeszny żywot Franciszka Buły
- Krzysztof Kieślowski, Amator
- Janusz Kijowski, Kung-fu
- Paweł Komorowski, Elegia
- Andrzej Kondratiuk, Pełnia
- Antoni Krauze, Podróż do Arabii
- Kazimierz Kutz, Paciorki jednego różańca
- Zygmunt Lech, Janek
- Janusz Majewski, Lekcja martwego języka
- Marta Meszaros, Po drodze
- Janusz Morgenstern, Godzina „W”
- Zygmunt Skonieczny, Placówka
- Wojciech Solarz, Ojciec królowej
- Radosław Piwowarski, Córka albo syn
- Roman Polański, Tess
- Volker Schlondorff, Blaszany bębenek
- Sylwester Szyszko, Zerwane cumy
- Władysław Ślesicki, ...droga daleka przed nami...
- Piotr Szulkin, Golem
- Andrzej Wajda, Panny z Wilka
- Andrzej Wajda, Dyrygent
- Roman Wionczek, Sekret Enigmy
- Krzysztof Wojciechowski, Róg Brzeskiej i Capri
- Roman Załuski, Wściekły
Dokument
- Krzysztof Iwanowski, Alcatraz
- Zbigniew Karpowicz, Aktywny wypoczynek - rekreacja na wczasach
- Janusz Kuźniarski, 65 lat ZAIKS
- Marcel Łoziński, Okno na podwórze
- Wiktor Meller Jerzy Wojniak, Nasza oferta kompletnej stacji obsługi samochodów
- Bohdan Mościcki, Album malarstwa polskiego
- Remigiusz Ronikier, Aktywność chemiczna metali
- Andrzej Soroczyński, ABC Rugby
- Andrzej Trzos-Rastawiecki, Pielgrzym
- Andrzej Wajda, Pogoda domu niechaj będzie z Tobą... Jarosław Iwaszkiewicz
- Krzysztof Wierzbicki, Pejzaże Senegalu
Animacja
- Jerzy Kucia, Refleksy
- Elżbieta Małecka, Adresat
- Hieronim Neumann, 5/4
- Henryk Ryszka, 35-lecie PRL
Telewizja
- Laco Adamik, Cham
- Feliks Falk, Obok
- Juliusz Janicki, Słodkie oczy
- Tadeusz Junak, A ty pokochasz
- Zbigniew Kamiński, Niewdzięczność
- Paweł Karpiński, Ab urbe condita
- Paweł Karpiński, Alarm
- Lech Komarnicki, Kobieta bez skazy
- Juliusz Machulski, Bezpośrednie połączenie
- Wojciech Marczewski, Klucznik
- Janusz Nasfeter, Śnić we śnie
- Ewa Petelska, Czesław Petelski, Na własną prośbę
- Wiktor Skrzynecki, Mysz
- Andrzej Żmijewski, Kim jesteś kochanie
Teatr Telewizji
- Tadeusz Lis, Igraszki z diabłem
- Ryszard Ber, Płaszcz
- Olga Lipińska, Nie igra się z miłością
Serial
- Jerzy Sztwiertnia, Najdłuższa wojna nowoczesnej Europy (13 odc.)
- Konrad Nałęcki, Ród Gąsieniców
1980
1980
- Piotr Andrejew, Czułe miejsca
- Filip Bajon, Wizja lokalna 1901
- Stanisław Bareja, Miś
- Anatolij Bobrowski, Krach operacji terror
- Walerian Borowczyk, Lulu
- Hubert Drapella, Nic nie stoi na przeszkodzie
- Ryszard Filipski, Zamach stanu
- Wojciech Fiwek, Jeśli serce masz bijące
- Jerzy Gruza, Jacek Bromski, Alicja
- Agnieszka Holland, Gorączka (Dzieje jednego pocisku)
- Tadeusz Junak, Pałac
- Andrzej Jurga, Tango ptaka
- Jerzy Kawalerowicz, Spotkanie na Atlantyku
- Janusz Kijowski, Głosy
- Andrzej Kotkowski, Olimpiada ’40
- Zbigniew Kuźmiński, Krab i Joanna
- Timofiej Lewczuk, Od Bugu do Wisły
- Stanisław Loth, Dziewczyna i chłopak
- Janusz Łęski, Rodzina Leśniewskich
- Lech Majewski, Rycerz
- Marta Meszaros, Sukcesja (Orokseg)
- Janusz Morgenstern, Mniejsze niebo
- Witold Orzechowski, Wyrok śmierci
- Ewa Petelska Czesław Petelski, Urodziny młodego warszawiaka
- Bohdan Poręba, Polonia Restituta
- Krzysztof Rogulski, Przed odlotem
- Barbara Sass, Bez miłości
- Horst Seemann, Młyn Lewina (Levins Muhle)
- Jerzy Trojan, Ukryty w słońcu
- Leszek Wosiewicz, Smak wody
- Gerard Zalewski, Ciosy
- Krzysztof Zanussi, Constans
- Tomasz Zygadło, Ćma
- Edward Żebrowski, W biały dzień
Dokument
- Krzysztof Kieślowski, Dworzec
- Krzysztof Kieślowski, Gadające głowy
- Lucyna Smolińska, Powstanie Listopadowe. 1830–1831
Telewizja
- Laco Adamik, Niezwykłe przygody Pana Kleksa
- Ryszard Ber, Droga
- Ryszard Bugajski, Kiedy się ze mną podzielisz
- Ryszard Bugajski, Zajęcia dydaktyczne
- Sylwester Chęciński, Bo oszalałem dla niej
- Jerzy Domaradzki, Laureat
- Sławomir Idziak, Bajki na dobranoc
- Juliusz Janicki, Przed maturą
- Antoni Krauze, Party przy świecach
- Olga Lipińska, Lato w Nohant
- Krzysztof Zanussi, Kontrakt
Animacja
- Zbigniew Rybczyński, Tango
1981
- Laco Adamik, Mężczyzna niepotrzebny!
- Filip Bajon, Limuzyna Daimler-Benz
- Jan Batory, Zapach psiej sierści
- Jerzy Domaradzki, Wielki bieg
- Feliks Falk, Był jazz
- Wojciech Fiwek, Czerwone węże
- Józef Gębski, Filip z konopi
- Jerzy Hoffman, Znachor
- Stanisław Jędryka, Amnestia
- Stanisław Jędryka, Airport
- Zbigniew Kamiński, W obronie własnej
- Janusz Kidawa, „Anna” i wampir
- Krzysztof Kieślowski, Przypadek
- Andrzej Kotkowski, Spokojne lata
- Grzegorz Królikiewicz, Klejnot wolnego sumienia
- Zbigniew Kuźmiński, Okolice spokojnego morza
- Witold Leszczyński, Konopielka
- Juliusz Machulski, Vabank
- Wojciech Marczewski, Dreszcze
- Marta Meszaros, Anna
- Włodzimierz Olszewski, Wierne blizny
- Ewa Petelska, Czesław Petelski, Bołdyn
- Waldemar Podgórski, Karabiny
- Krzysztof Rogulski, Wielka majówka
- Stanisław Różewicz, Ryś
- Janusz Rzeszewski, Miłość ci wszystko wybaczy
- Barbara Sass, Debiutantka
- Jerzy Skolimowski, Ręce do gry
- Anna Sokołowska, Kłamczucha
- Włodzimierz Szpak, Krzysztof Tchórzewski, Andrzej Mellin, On, ona, oni
- Piotr Szulkin, Wojna światów – następne stulecie
- Sylwester Szyszko, Czwartki ubogich
- Andrzej Wajda, Człowiek z żelaza
- Wojciech Wójcik, Okno
- Roman Załuski, Rdza
- Krzysztof Zanussi, Z dalekiego kraju
- Janusz Zaorski, Dziecinne pytania
- Andrzej Żuławski, Opętanie
Telewizja
- Andrzej Barszczyński, Murmurando
- Filip Bajon, Wahadełko
- Henryk Dederko, Errata, czyli sceny pokutne w nowych osiedlach
- Agnieszka Holland, Kobieta samotna
- Stanisław Jędryka, Przypadki Piotra S.
- Krzysztof Kieślowski, Krótki dzień pracy
- Antoni Krauze, Stacja
- Zbigniew Rebzda, Pogotowie przyjedzie
- Wiesław Saniewski, Wolny strzelec
Teatr telewizji
- Wojciech Solarz, Przedwiośnie
1982
- Andrzej Barański, Niech cię odleci mara
- Ryszard Bugajski, Przesłuchanie
- Sylwester Chęciński, Wielki Szu
- Ryszard Czekała, Przeklęta ziemia
- Jerzy Gruza, Noc poślubna w biały dzień
- Wojciech Jerzy Has, Nieciekawa historia
- Władysław Ikonomow, Spotkanie sił
- Stanisław Jędryka, Do góry nogami
- Tadeusz Junak, Gry i zabawy
- Paweł Karpiński, Jarocin ’82
- Jerzy Kawalerowicz, Austeria
- Janusz Kidawa, Jest mi lekko
- Paweł Komorowski, Oko proroka
- Andrzej Kondratiuk, Gwiezdny pył
- Janusz Kondratiuk, Klakier
- Tadeusz Konwicki, Dolina Issy
- Antoni Krauze, Prognoza pogody
- Janusz Łęski, Na tropach Bartka
- Juliusz Machulski, Vabank
- Janusz Majewski, Epitafium dla Barbary Radziwiłłówny
- Janusz Majewski, Słona róża
- Marta Meszaros, Dziennik dla moich dzieci
- Marek Piestrak, Wilczyca
- Stanisław Różewicz, Pensja pani Latter
- Janusz Rzeszewski, Miłość ci wszystko wybaczy
- Barbara Sass, Krzyk
- Jerzy Skolimowski, Fucha
- Bernhard Stephan, Raport Sonii
- Władysław Ślesicki, Śpiewy po rosie
- Franciszek Trzeciak, Punkty za pochodzenie
- Hanka Włodarczyk, Bluszcz
- Krzysztof Wojciechowski, Prawo jest prawem
- Leszek Wosiewicz, Wigilia '81
- Wojciech Wójcik, Karate po polsku
- Roman Załuski, Jeśli się odnajdziemy
- Roman Załuski, Wyjście awaryjne
- Krzysztof Zanussi, Imperatyw
- Janusz Zaorski, Matka Królów
- Tomasz Zygadło, Odwet
Telewizja
- Paweł Karpiński, Smak czekolady
- Tomasz Lengren, Choinka strachu
- Zygmunt Lech, Karczma na bagnach
Dokument
- Michał Tarkowski, Koncert
1983
- Ryszard Ber, Thais
- Frank Beyer, Pobyt
- Tadeusz Chmielewski, Wierna rzeka
- Ryszard Czekała, Piętno
- Lucjan Dembiński, Krystyna Kulczycka, Jadwiga Kudrzycka, Dariusz Zawilski, Szczęśliwe dni Muminków
- Jerzy Domaradzki, Planeta krawiec
- Hubert Drapella, Soból i panna
- Michał Dudziewicz, Fucha
- Julian Dziedzina, Tajemnica starego ogrodu
- Waldemar Dziki, Kartka z podróży
- Robert Gliński, Niedzielne igraszki
- Ignacy Gogolewski, Dom świętego Kazimierza
- Krzysztof Gradowski, Akademia pana Kleksa
- Jerzy Hoffman, Wedle wyroków twoich...
- Juliusz Janicki, Nie było słońca tej wiosny
- Paweł Karpiński, To tylko rock
- Janusz Kidawa, Bardzo spokojna wieś
- Janusz Kidawa, Magiczne ognie
- Janusz Kidawa, Żeniac +
- Jerzy Kołodziejczyk, Wakacje z Madonną +
- Jacek Koprowicz, Przeznaczenie
- Adam Kuczyński, Mgła
- Kazimierz Kutz, Na straży swej stać będę
- Zbigniew Kuźmiński, Co dzień bliżej nieba
- Stanisław Lenartowicz, Szkoda twoich łez
- Juliusz Machulski, Seksmisja
- Krzysztof Nowak, Dolina szczęścia
- Marek Nowicki, Widziadło
- Ewa Petelska, Czesław Petelski, Kamienne tablice
- Jan Rybkowski, Marynia
- Ryszard Rydzewski, Dzień kolibra
- Janusz Rzeszewski, Lata dwudzieste... lata trzydzieste...
- Henryk Jacek Schoen, Wir
- Jiri Svoboda, Ślady wilczych zębów
- Krzysztof Tchórzewski, Stan wewnętrzny
- Andrzej Wajda, Miłość w Niemczech (Eine Liebe in Deutschland)
- Roman Wionczek, Haracz szarego dnia
- Maciej Wojtyszko, Synteza
Telewizja
- Krzysztof Gruber, Fachowiec
- Andrzej Konic, Szczęśliwy brzeg
- Aleksander Kuc, Toccata
- Marek Nowicki, Kasztelanka
- Paweł Pitera, Szkatułka z Hongkongu
- Ryszard Rydzewski, Podróż nad morze
- Grzegorz Warchoł, Adopcja
Animacja
- Walerian Borowczyk, Ars amandi
- Aleksander Sroczyński, Apteczka pierwszej pomocy
- Lechosław Marszałek, Przygody Błękitnego Rycerzyka
Dokument
- Bogdan Dziworski, Kilka opowieści o człowieku
- Lucyna Smolińska, Mieczysław Sroka, Na odsiecz Wiedniowi
- Waldemar Szarek, Czuję się świetnie
Krótki metraż
- Mariusz Treliński, Film o pankach
1984
- Filip Bajon, Engagement
- Andrzej Barański, Kobieta z prowincji
- Jacek Bromski, Ceremonia pogrzebowa
- Jan Budkiewicz, Pobojowisko
- Feridun Erol, Jak się pozbyć czarnego kota (1986)
- Feliks Falk, Idol
- Józef Gębski, Smażalnia story
- Wojciech Jerzy Has, Pismak
- Mats Helge, The Ninja Mission
- Kazimierz Karabasz, Cień już niedaleko
- Janusz Kidawa, Sprawa się rypła
- Janusz Kidawa, Ultimatum
- Jan Kidawa-Błoński, Trzy stopy nad ziemią
- Krzysztof Kieślowski, Bez końca
- Peter Keglevic, Der Bulle und das Madchen
- Paweł Komorowski, Przeklęte oko proroka
- Andrzej Kondratiuk, Cztery pory roku
- Marek Koterski, Dom wariatów +
- Andrzej Kotkowski, W starym dworku, czyli niepodległość trójkątów
- Grzegorz Królikiewicz, Zabicie ciotki
- Grzegorz Królikiewicz, Fort 13
- Juliusz Machulski, Vabank II, czyli riposta
- Marek Nowicki, Miłość z listy przebojów
- Krzysztof Nowak-Tyszowiecki, Grzechy dzieciństwa (1980)
- Włodzimierz Olszewski, Przemytnicy
- Ewa Petelska, Czesław Petelski, Kim jest ten człowiek
- Radosław Piwowarski, Yesterday
- Waldemar Podgórski, Romans z intruzem
- Bohdan Poręba, Katastrofa w Gibraltarze
- Zbigniew Rebzda, Przyspieszenie
- Stanisław Różewicz, Kobieta w kapeluszu
- Ryszard Rydzewski, Alabama
- Jerzy Skolimowski, Najlepszą zemstą jest sukces
- Kazimierz Tarnas, Szaleństwa panny Ewy
- Mieczysław Waśkowski, Czas dojrzewania
- Roman Wionczek, Godność
- Stanisław Wohl, Hania
- Krzysztof Wojciechowski, Fetysz
- Krzysztof Zanussi, Rok spokojnego słońca
- Janusz Zaorski, Baryton
- Andrzej Żuławski, Kobieta publiczna (La femme publique)
Film telewizyjny
- Edward Dziewoński, 5 dni z życia emeryta
- Stanisław Jędryka, Umarłem, aby żyć
- Tadeusz Kijański, Selekcja (Teatr Telewizji)
- Waldemar Krzystek, Powinowactwo
- Jacek Link-Lenczowski, Ziarno fotografii
- Jerzy Sztwiertnia, 111 dni letargu
- Irena Wollen, Stara baśń (spektakl telewizyjny)
- Janusz Zaorski, Zabawa w chowanego
Dokument
- Ludmiła Niedbalska, Dzień czwarty
1985
- Andrzej Barszczyński, Okruchy wojny
- Henryk Bielski, Chrześniak
- Wojciech Fiwek, Zielone kasztany
- Jacek Gąsiorowski, Visage de chien
- Włodzimierz Gołaszewski, Dłużnicy śmierci
- Krzysztof Gradowski, Podróże Pana Kleksa
- Taylor Hackford, Białe noce
- Wojciech Jerzy Has, Osobisty pamiętnik grzesznika przez niego samego spisany
- Agnieszka Holland, Gorzkie żniwa
- Wanda Jakubowska, Zaproszenie
- Stanisław Jędryka, Porwanie
- Andrzej Stefan Kałuszko, Labirynt
- Jacek Koprowicz, Medium
- Jacek Kowalczyk, Głód
- Sławomir Kryński, Żaglowiec
- Kazimierz Kutz, Wkrótce nadejdą bracia
- Tomasz Lengren, Tanie pieniądze
- Witold Leszczyński, Siekierezada
- Janusz Majewski, C. K. Dezerterzy
- Lech Majewski, Lot świerkowej gęsi
- Moshe Mizrahi, Wojna i miłość
- Antonin Moskalyk, Kukułka w ciemnym lesie
- Marek Nowicki, Spowiedź dziecięcia wieku
- Marek Nowicki, Miłość z listy przebojów
- Radosław Piwowarski, Kochankowie mojej mamy
- Dominik Rettinger-Wieczorkowski, Gra w ślepca
- Ryszard Rydzewski, Menedżer
- Wiesław Saniewski, Sezon na bażanty
- Wiesław Saniewski, Nadzór (1983)
- Barbara Sass, Dziewczęta z Nowolipek
- Barbara Sass, Rajska jabłoń
- Jerzy Skolimowski, Latarniowiec (Lightship)
- Krzysztof Sowiński, Wakacje w Amsterdamie
- Kazimierz Stefaniak, Stanisław i Anna
- Stanislav Strnad, List gończy
- Piotr Szulkin, Ga, ga, chwała bohaterom
- Piotr Szulkin, O-bi, o-ba. Koniec cywilizacji (1984)
- Franciszek Trzeciak, Diabelskie szczęście
- Andrzej Trzos-Rastawiecki, ...jestem przeciw
- Andrzej Wajda, Kronika wypadków miłosnych
- Grzegorz Warchoł, Lubię nietoperze
- Maciej Wojtyszko, Ognisty anioł
- Wojciech Wójcik, Sam pośród swoich
- Gerard Zalewski, Mokry szmal
- Roman Załuski, Och, Karol
- Krzysztof Zanussi, Paradygmat, czyli potęga zła
- Janusz Zaorski, Jezioro Bodeńskie
- Tomasz Zygadło, Sceny dziecięce z życia prowincji
- Wojciech Żółtowski, W cieniu nienawiści
- Andrzej Żuławski, Narwana miłość
Telewizja
- Robert Gliński, Rośliny trujące
- Stanisław Jędryka, Jesienią o szczęściu
- Tadeusz Kijański, Selekcja II. Skorpion
- Tadeusz Kijański, Selekcja III. Ostatni numer
- Janusz Majewski, Mrzonka
- Andrzej Konic, Na wolność
- Zygmunt Lech, Problemat profesora Czelawy
- Zygmunt Lech, Dom Sary
- Olga Lipińska, Przedstawienie Hamleta we wsi Głucha Dolna
- Tadeusz Lis, Zapomniany diabeł
- Magdalena Łazarkiewicz, Przez dotyk
- Stanisław Różewicz, Diabeł
- Marek Wortman, Obcy w domu
Animacja
- Zofia Ołdak, Tato, nie bój się dentysty
- Aleksander Sroczyński, 2013: Odyseja kosmiczna
Dokument
- Piotr Łazarkiewicz, Kontrapunkt
1986
- Filip Bajon, Magnat
- Andrzej Barański, Lucyna
- Ryszard Ber, Cudzoziemka
- Maciej Dejczer, Dzieci śmieci
- Andrzej Domalik, Zygfryd
- Jerzy Domaradzki, Janusz Morgenstern, Biały smok
- Feliks Falk, Bohater roku
- Mirosław Gronowski, Weryfikacja
- Jerzy Gruza, Pierścień i róża
- Władysław Ikonomow, Pięć kobiet na tle morza
- Grażyna Kędzielawska, Inna wyspa
- Janusz Kidawa, Pan Samochodzik i niesamowity dwór
- Zbigniew Kuźmiński, Nad Niemnem
- Zbigniew Kuźmiński, Republika nadziei
- Janusz Majewski, C.K. Dezerterzy
- Janusz Kidawa, Komedianci z wczorajszej ulicy
- Marek Koterski, Życie wewnętrzne
- Jerzy Łukaszewicz, Przyjaciel wesołego diabła
- Ephraim J. Sevela, Kołysanka
- Anna Sokołowska, ESD
- Jerzy Sztwiertnia, Komediantka
- Janusz Kijowski, Maskarada
- Jerzy Passendorfer, Mewy (fragmenty życiorysu)
- Roman Polański, Piraci
- Waldemar Podgórski, Czarne stopy
- Bohdan Poręba, Złoty pociąg
- Grzegorz Skurski, Rykowisko
- Franciszek Trzeciak, Na całość
- Mieczysław Waśkowski, Epizod Berlin-West
- Roman Wionczek, Czas nadziei
- Wojciech Wójcik, Prywatne śledztwo
- Ryszard Zatorski, Nikt nie jest winien
Telewizja
- Barbara Borys-Damięcka, Czupurek
- Wojciech Brzozowicz, Kolega Pana Boga
- Krzysztof Iwanowski, Lustro
- Feliks Falk, Nieproszony gość
- Andrzej Kondratiuk, Big Bang
- Teresa Kotlarczyk, Kalejdoskop
- Jerzy Obłamski, Kryptonim Turyści
- Paweł Unrug, Kurs na lewo
- Roman Wionczek, A żyć trzeba dalej
- Roman Załuski, Głód serca
Animacja
- Lucjan Dembiński, Zima w dolinie Muminków
- Stanisław Dülz, Bolek i Lolek na Dzikim Zachodzie
- Zdzisław Kudła, Franciszek Pyter, Porwanie w Tiutiurlistanie
Dokument
- Piotr Łazarkiewicz, Fala
Telewizja
- Paweł Karpiński, Trio
- Jan Rutkiewicz, Pogrzeb lwa
- Tomasz Szadkowski, Ucieczka
1987
- Andrzej Barański, Tabu
- Steve Barnett, Walerian Borowczyk, Emmanuelle V
- Andrzej Barszczyński, Dzikun
- Yurek Bogayevicz, Anna
- Jacek Bromski, Zabij mnie glino
- Jerzy Domaradzki, Łuk Erosa
- Waldemar Dziki, Cudowne dziecko (1986)
- Wiesław Helak, Opowieść Harleya
- Jerzy Kaszubowski, Cienie
- Janusz Kidawa, Sławna jak Sarajewo
- Krzysztof Kieślowski, Krótki film o zabijaniu
- Janusz Kondratiuk, Jedenaste przykazanie
- Waldemar Krzystek, W zawieszeniu
- Zbigniew Kuźmiński, Między ustami a brzegiem pucharu
- Piotr Łazarkiewicz, Kocham kino
- Juliusz Machulski, Kingsajz
- Marta Meszaros, Dziennik dla moich ukochanych
- Marek Nowicki, Rajski ptak
- Marek Piestrak, Klątwa Doliny Węży
- Radosław Piwowarski, Pociąg do Hollywood
- Janusz Rzeszewski, Misja specjalna
- Waldemar Podgórski, Czarne Stopy
- Jerzy Ridan, Sonata marymoncka
- Stanisław Różewicz, Anioł w szafie
- Ryszard Rydzewski, Trzy kroki od miłości
- Barbara Sass, W klatce
- Wiktor Skrzynecki, Bez grzechu
- Krzysztof Sowiński, Pantarej
- Waldemar Szarek, O rany, nic się nie stało!!!
- Krzysztof Szmagier, Zamknąć za sobą drzwi
- Sylwester Szyszko, Koniec sezonu na lody
- Krzysztof Tchórzewski, Szkoła kochanków, czyli Cosi Fan Tutte
- Krzysztof Wierzbiański, Cyrk odjeżdża
- Wojciech Wójcik, Trójkąt bermudzki
- Tomasz Zygadło, Śmierć Johna L.
- Andrzej Żuławski, Na srebrnym globie
Telewizja
- Krzysztof Gruber, Sala nr 6
- Jerzy Jarocki, Życie jest snem (Teatr Telewizji)
- Andrzej Maj, Kopciuszek
- Stanisław Moszuk, Cesarskie cięcie
- Grażyna Popowicz, Co to konia obchodzi?
- Mariusz Treliński, Zad wielkiego wieloryba
- Andrzej Wajda, Zbrodnia i kara (Teatr Telewizji)
- Marek Wortman, Wielki Wóz
- Łukasz Wylężałek, Ludożerca
- Janusz Zaorski, Do domu
Dokument
- Jacek Bławut, Kostka cukru
1988
- Michael Anderson, Przed sklepem jubilera
- Walerian Borowczyk, Ceremonie miłości
- Andrzej Domalik, Schodami w górę, schodzami w dół
- Robert Gliński, Łabędzi śpiew
- Krzysztof Gradowski, Pan Kleks w kosmosie
- Wojciech Jerzy Has, Niezwykła podróż Baltazara Kobera
- Agnieszka Holland, Zabić księdza
- Wanda Jakubowska, Kolory kochania
- Paweł Karpiński, Czarodziej z Harlemu
- Jan Kidawa-Błoński, Męskie sprawy
- Krzysztof Kieślowski, Krótki film o miłości
- Henryk Kluba, Gwiazda Piołun
- Jacek Koprowicz, Alchemik
- Andrzej Kotkowski, Obywatel Piszczyk
- Krzysztof Krauze, Nowy Jork, czwarta rano
- Antoni Krauze, Dziewczynka z Hotelu Excelsior
- Zbigniew Kuźmiński, Desperacja
- Fritz Lehner, Miłość mnie okłamała
- Jerzy Łukaszewicz, Bliskie spotkania z wesołym diabłem
- Bolesław Pawica, Tramwajada
- Roman Polański, Frantic
- Bohdan Poręba, Penelopy
- Alexander Ramati, I skrzypce przestały grać
- Wanda Różycka-Zborowska, Jemioła
- Wiesław Saniewski, Dotknięci
- Jerzy Sztwiertnia, Oszołomienie
- Kazimierz Tarnas, Pan Samochodzik i praskie tajemnice
- Wiktor Turow, Przeprawa
- Andrzej Wajda, Biesy
- Andrzej Wajda, Les Français vus par. Proust contre la déchéance
- Leszek Wosiewicz, Kornblumenblau
- Roman Załuski, Kogel-mogel
- Krzysztof Zanussi, Gdzieśkolwiek jest, jeśliś jest...
- Janusz Zaorski, Piłkarski poker
Animacja
- Andrzej Orzechowski, Animalki
- Wiesław Zięba, Dawid i Sandy
Telewizja
- Henryk Bielski, Warszawskie gołębie
- Andrzej Czekalski, Porcelana w składzie słonia
- Mirosław Gronowski, Spadek
- Krzysztof Kieślowski, Dekalog III
- Janusz Kondratiuk, Prywatne niebo
- Bogusław Linda, Koniec
- Włodzimierz Olszewski, Zakole
- Paweł Pitera, Powrót do Polski
- Edward Skórzewski, Romeo i Julia z Saskiej Kępy
- Roman Wionczek, Rzeczpospolitej dni pierwsze
- Roman Załuski, Pożegnanie cesarzy
- Janusz Zaorski, Goryl, czyli ostatnie zadanie...
Dokument
- Janusz Petelski, Zmowa
- Edward Wojtara, Żołnierze Westerplatte
1989
- Filip Bajon, Bal na dworcu w Koluszkach
- Ryszard Ber, Żelazną ręką
- Mirosław Bork, Konsul
- Jacek Bromski, Sztuka kochania
- Maciej Dejczer, 300 mil do nieba
- Judit Elek, Tutajosok
- Feliks Falk, Kapitał, czyli jak zrobić pieniądze w Polsce
- Jerzy Kawalerowicz, Jeniec Europy
- Janusz Kijowski, Stan strachu
- Tadeusz Konwicki, Lawa
- Henry Kostrubiec, Oko cyklonu
- Marek Koterski, Porno
- Waldemar Krzystek, Ostatni prom
- Magdalena Łazarkiewicz, Ostatni dzwonek
- Juliusz Machulski, Deja vu
- Janusz Majewski, Czarny wąwóz
- Zygmunt Malanowicz, Wiktor Turow, Szlachetna krew
- Márta Mészáros, Czerwony kapturek i wilk
- Krzysztof Nowak, Co lubią tygrysy
- Czesław Petelski, Gorzka miłość
- Radosław Piwowarski, Marcowe migdały
- Zbigniew Rebzda, Powrót wabiszczura
- Stanisław Różewicz, Nocny gość
- Jacek Skalski, Chce mi się wyć
- Andrzej Trzos-Rastawiecki, Po upadku. Sceny z życia nomenklatury
- Jerzy Skolimowski, Wiosenne wody
- Andrzej Titkow, Światło odbite
- Robert M. Young, Tryumf ducha
- Roman Załuski, Galimatias, czyli kogel-mogel II
- Krzysztof Zanussi, Stan posiadania
- Andrzej Żuławski, Borys Godunow
Telewizja
- Andrzej Barszczyński, Ring
- Jacek Butrymowicz, Virtuti
- Andrzej Domalik, Dzień dobry i do widzenia
- Juliusz Janicki, Wiatraki z Ranley
- Stanisław Jędryka, Po własnym pogrzebie
- Stanisław Jędryka, Urodzony po raz trzeci
- Michał Juszczakiewicz, Coś fantastycznego
- Małgorzata Kopernik, Szklany dom
- Piotr Mikucki, Głuchy telefon
- Andrzej Mol, Powroty
- Marek Nowicki, Sceny nocne
- Lucyna Smolińska Mieczysław Sroka, Qui vivra verra... Kto przeżyje zobaczy
- Waldemar Śmigasiewicz, Chwila
- Paweł Trzaska, Rififi po sześćdziesiątce
- Paweł Trzaska, Słodkiego, miłego życia
- Maciej Wojtyszko, Yacht
- Marek Wortman, Mefisto walc
- Janusz Zaorski, Goryl, czyli ostatnie zadanie...
- Krzysztof Żurowski, Babisia
Dokument
- Andrzej Fidyk, Defilada
- Grzegorz Królikiewicz, Idź
- Andrzej Wolski, Moi, Gombrowicz
- Piotr Bikont, Opowieści okrągłego stołu
1990
1990
- Andrzej Barański, Kramarz
- Andrzej Barszczyński, Tajemnica puszczy
- Oddvar Einarson, Havet Stiger
- Peter Fleischmann, Trudno być bogiem
- Robert Gliński, Superwizja
- Agnieszka Holland, Europa, Europa
- John Irvin, W matni (Prominent)
- Alejandro Jodorowsky, Złodziej tęczy +
- Peter Keglevic, Der Skipper
- Jan Jakub Kolski, Pogrzeb kartofla
- Teresa Kotlarczyk, Zakład
- Bogusław Linda, Seszele
- Ringo Lam, Undeclared war
- Barbara Sass, Historia niemoralna
- Janusz Łęski, Janka
- Krzysztof Magowski, Piggate
- Wojciech Marczewski, Ucieczka z kina „Wolność”
- Márta Mészáros, Dziennik dla mojego ojca i matki
- Wojciech Nowak, Śmierć dziecioroba +
- Marek Piestrak, Powrót wilczycy
- Lone Scherfig, Urodziny Kaja
- Sandor Soth, Pasażerowie na gapę
- Waldemar Szarek, Mów mi Rockefeller
- Piotr Szulkin, Femina
- Mariusz Treliński, Pożegnanie jesieni
- Andrzej Wajda, Korczak
- Tomasz Wiszniewski, Kanalia
- Wojciech Wójcik, Zabić na końcu
- Krzysztof Zanussi, Życie za życie. Maksymilian Kolbe
- Andrzej Żuławski, Błękitna nuta
Dokument
- Marcel Łoziński, Las Katyński
Telewizja
- Leszek Baron, Leśmian
- Andrzej Kondratiuk, Mleczna droga
- Jacek Lenczowski, Armelle
- Piotr Łazarkiewicz, W środku Europy
- Franciszek Trzeciak, Ballada o człowieku spokojnym
1991
- Andrzej Barański, Nad rzeką, której nie ma
- Eric Barbier, Le Brasier
- Ryszard Ber, Niech żyje miłość
- Wojciech Biedroń, In flagranti
- Jacek Bromski, Kuchnia polska
- Ryszard Bugajski, Clearcut
- Sylwester Chęciński, Rozmowy kontrolowane
- Adek Drabiński, Szuler
- Feliks Falk, Koniec gry
- Jacek Gąsiorowski, Tak tak
- Włodzimierz Gołaszewski, Szwedzi w Warszawie
- Agnieszka Holland, Olivier, Olivier
- Dorota Kędzierzawska, Diabły, diabły
- Janusz Kidawa, Latające machiny kontra Pan Samochodzik
- Krzysztof Kieślowski, Podwójne życie Weroniki
- Sławomir Kryński, Dziecko szczęścia
- Krzysztof Lang, Papierowe małżeństwo
- Magdalena Łazarkiewicz, Piotr Łazarkiewicz, Odjazd
- Jan Łomnicki, Jeszcze tylko ten las
- Juliusz Machulski, V.I.P.
- Zygmunt Malanowicz, Pluton 239
- Pilar Miro, Beltenebros
- Zofia Ołdak, Halo, jestem tutaj
- Władysław Pasikowski, Kroll
- Bohdan Poręba, Siwa legenda
- Krzysztof Rogulski, Dzieci wiatru
- Krzysztof Rogulski, Dzieci wojny
- Juha Rosma, Kim był Joe Luis
- Roland Rowiński, Obywatel świata
- Jerzy Skolimowski, Ferdydurke
- Krzysztof Tchórzewski, Przeklęta Ameryka
- Lars von Trier, Europa
- Leszek Wosiewicz, Cynga
- Jerzy Wójcik, Skarga
- Wojciech Wójcik, Trzy dni bez wyroku
- Janusz Zaorski, Panny i wdowy
Telewizja
- Andrzej Kondratiuk, Ene... due... like... fake...
- Janusz Kondratiuk, Głos
- Bernard Uzan, Zwichnięcie
Animacja
- Piotr Dumała, Franz Kafka
Dokument
- Maciej Drygas, Usłyszcie mój krzyk
- Marcel Łoziński, Siedmiu Żydów z mojej klasy
1992
- Andrzej Barański, Kawalerskie życie na obczyźnie
- Yurek Bogayevicz, Trzy serca
- Jacek Bromski, 1968. Szczęśliwego Nowego Roku
- Stijn Coninx, Daens
- Costa-Gavras, Mała apokalipsa
- Robert Enrico, Wiatr ze wschodu
- Robert Gliński, Wszystko co najważniejsze...
- Shani S. Grewal, Podwójna niewiadoma
- Jerzy Hoffman, Piękna nieznajoma
- Sławomir Idziak, Enak
- Zbigniew Kamiński, Europejska noc
- Łukasz Karwowski, Listopad (Novembre)
- Jan Kidawa-Błoński, Pamiętnik znaleziony w garbie
- Janusz Kijowski, Tragarz puchu (Warszawa. Rok 5703)
- Waldemar Krzystek, Zwolnieni z życia
- Krzysztof Lang, Papierowe małżeństwo
- Magdalena Łazarkiewicz, Białe małżeństwo
- Jan Łomnicki, Wielka wsypa
- Juliusz Machulski, Szwadron
- Tomasz Magierski, The Magic Brothers
- Władysław Pasikowski, Psy
- Marek Piestrak, Łza księcia ciemności
- Roman Polański, Gorzkie gody
- Paweł Trzaska, Smacznego, telewizorku
- Juha Rosma, Kim był Joe Luis
- Rolf Schubel, Das Heimweh des Walerjan Wrobel
- Andrzej Wajda, Pierścionek z orłem w koronie
- Rafał Wieczyński, Naprawdę krótki film o miłości, zabijaniu i jeszcze jednym przykazaniu
- Jerzy Zalewski, Czarne Słońca
- Krzysztof Zanussi, Dotknięcie ręki
- Marcin Ziębiński, Kiedy rozum śpi
Telewizja
- Filip Bajon, Sauna
- Alina Czerniakowska, On wierzył w Polskę...
- Stanisław Jędryka, Czy ktoś mnie kocha w tym domu?
- Jan Jakub Kolski, Pograbek
- Gaston Salvatore, Kazimierz Kutz, Stalin
- Tomasz Zygadło, Moralność pani Dulskiej
Dokument
- Alina Czerniakowska, Ojczyzna dwóch narodów
- Paweł Łoziński, Miejsce urodzenia
1993
- Filip Bajon, Lepiej być piękną i bogatą
- Andrzej Barański, Dwa księżyce
- Keti Dolidze, I w zamku znajdę swój dom/I w zamku odnajdę szczęście (Dinozavris kwertski)
- Waldemar Dziki, Lazarus
- Pal Erdoss, Więzy krwi (Vervonal)
- Mariusz Grzegorzek, Rozmowa z człowiekiem z szafy
- Agnieszka Holland, Tajemniczy ogród
- Joseph Kay, Motyw cienia (The Hollow Men)
- Krzysztof Kieślowski, Trzy kolory. Biały
- Krzysztof Kieślowski, Trzy kolory. Niebieski
- Jan Jakub Kolski, Jańcio Wodnik
- Andrzej Krakowski, Tribute to dr. Sabin
- Grzegorz Królikiewicz, Przypadek Pekosińskiego
- Aleksandra Lech, Lupus
- Witold Leszczyński, Kolos
- Magdalena Łazarkiewicz, Białe małżeństwo
- Piotr Łazarkiewicz, Pora na czarownice
- Janusz Majewski Peter Bacso, Do widzenia wczoraj. Dwie krótkie komedie o zmianie systemu
- Lech Majewski, Ewangelia według Harry'ego
- Marta Meszaros, Embrion (A magzat)
- Radosław Piwowarski, Kolejność uczuć
- Marek Piwowski, Uprowadzenie Agaty
- Wiesław Saniewski, Obcy musi fruwać (Berlin Breslauer Platz)
- Barbara Sass, Pajęczarki
- Jan Schutte, Żegnaj Ameryko! (Auf Wiedersehen Amerika)
- Steven Spielberg, Lista Schindlera
- Waldemar Szarek, Goodbye Rockefeller
- Konrad Szołajski, Człowiek z...
- Łukasz Wylężałek, Balanga
- Roman Załuski, Komedia małżeńska
- Filip Zylber, Pożegnanie z Marią
Telewizja
- Alain Bonnot, Tajemnica trzynastego wagonu
- Michał Dudziewicz, 20 lat później
- Feliks Falk, Samowolka
- Krzysztof Gruber, Żywot człowieka rozbrojonego
- Kaspar Heidelbach, Polski crash
- Andrzej Kondratiuk, Wesoła noc smutnego biznesmena
- Krystyna Krupska-Wysocka, Skutki noszenia kapelusza w maju
- Kazimierz Kutz, Straszny sen Dzidziusia Górkiewicza
- Jerzy Łukaszewicz, Łowca. Ostatnie starcie
- Janusz Majewski, Upiór w kuchni
- Michał Rosa, Gorący czwartek
- Barbara Sass, Tylko strach
- Piotr Szulkin, Mięso (Ironica)
- Maria Zmarz-Koczanowicz, Kraj świata
Dokument
- Marcel Łoziński, 89 mm od Europy
- Wanda Rollny, Czas wielkiej próby
1994
- Ferenc Andras, Bękart
- Yves Angelo, Pułkownik Chabert
- Niko Brucher, Maries lied: ich war, ich weiss nicht wo
- Feliks Falk, Lato miłości
- Aki Kaurismaki, Leningrad Cowboys Meet Moses
- Dorota Kędzierzawska, Wrony
- Krzysztof Kieślowski, Trzy kolory. Czerwony
- Kazimierz Kutz, Śmierć jak kromka chleba
- Jan Jakub Kolski, Cudowne miejsce
- Krystyna Krupska-Wysocka, Ptaszka
- Stephane Kurc, Podróż do Polski
- Jan Łomnicki, Szczur
- Bob Misiorowski, Anioł śmierci
- Władysław Pasikowski, Psy 2. Ostatnia krew
- Roman Polański, Śmierć i dziewczyna
- Loukia Rikaki, Quartet in 4 movements
- Gonzalo Suarez, Detektyw i śmierć
- Jacek Skalski, Miasto prywatne
- Wojciech Solarz, Legenda Tatr
- Waldemar Szarek, Oczy niebieskie
- Kazimierz Tarnas, Panna z mokrą głową
- Zbigniew Trzciński, Żabi skok
- Andrzej Wajda, Nastazja
Telewizja
- Jerzy Antczak, Dama kameliowa
- Stefan Chazbijewicz, Podróż na wschód
- Artur Hofman, Gość oczekiwany
- Waldemar Krzystek, Polska śmierć
- Kazimierz Kutz, Zawrócony
- Jerzy Łukaszewicz, Faustyna
- Janusz Majewski, Diabelska edukacja
- Anna Sokołowska, Przygody Joanny
- Jerzy Stuhr, Spis cudzołożnic
- Maciej Ślesicki, Dlaczego moje koleżanki to mają, a ja nie
Dokument
- Alina Czerniakowska, Humer i inni
- Krakowskie oblicza kultury (cykl dokumentalny 1994-2000)
- Jacek Kurski, Michał Balcerzak, Nocna zmiana
- Marek Widarski, 17 września 1939 roku
Animacja
- Krzysztof Kiwerski, Królestwo Zielonej Polany
1995
- Roger Andrieux, Doktor Semmelweis
- Andrzej Barański, Horror w Wesołych Bagniskach
- Ryszard Ber, Kamień na kamieniu
- Ryszard Brylski, Deborah
- Ryszard Bugajski, Gracze
- Tim Everitt, Too fast too young
- Feliks Falk, Daleko od siebie
- Hans Åke Gabrielsson, Gang Jönssona
- Krzysztof Gradowski, Dzieje mistrza Twardowskiego
- Sebastien Grall, Les Milles
- Agnieszka Holland, Całkowite zaćmienie
- Krystyna Janda, Pestka
- Jerzy Kawalerowicz, Za co?
- Jan Jakub Kolski, Cudowne miejsce
- Jan Jakub Kolski, Grający z talerza
- Jan Jakub Kolski, Szabla od komendanta
- Andrzej Kondratiuk, Wrzeciono czasu
- Marek Koterski, Nic śmiesznego
- Antoni Krauze, Akwarium
- Grzegorz Królikiewicz, Drzewa
- Kazimierz Kutz, Pułkownik Kwiatkowski
- Krzysztof Lang, Prowokator
- Juliusz Machulski, Girl Guide
- Sophie Marceau, Świt na opak
- Marta Meszaros, Siódmy pokój
- Marek Nowicki, Złote dno
- Bob Rafelson, Wino i krew
- Jean-Denis Robert, Sortez des Rangs
- Andrzej Roman-Jasiewicz, Cyrkowa pułapka
- Barbara Sass, Pokuszenie
- Maciej Ślesicki, Tato
- Kazimierz Tarnas, Awantura o Basię
- Mariusz Treliński, Łagodna
- Andrzej Wajda, Wielki tydzień
- Jerzy Zalewski, Gnoje
- Krzysztof Zanussi, Cwał
- Jarosław Żamojda, Młode wilki
Dokument
- Leszek Bonar, Tylko tobie
- Alina Czerniakowska, "Zwycięstwo"
- Marcel Łoziński, Wszystko może się przytrafić
- Paweł Łoziński, 100 lat w kinie
- Wiktor Skrzynecki, „Alarm”. Antoni Słonimski 1895-1976
Telewizja
- Janusz Majewski, Marek Rębacz, Ciemno
Krótki metraż
- Jerzy Zińczuk, Człowiek z cienia
1996
- Filip Bajon, Poznań 56
- Andrzej Barański, Dzień wielkiej ryby
- Yurek Bogayevicz, Osaczony
- Jacek Bromski, Dzieci i ryby
- Kujtim Cashku, Pułkownik Bunkier
- Maciej Dutkiewicz, Nocne graffiti
- Robert Gliński, Matka swojej matki
- Robert Gliński, Miasto z wyrokiem
- Lívia Gyarmathy, Ucieczka
- Zbigniew Kamiński, Niemcy
- Jan Kidawa-Błoński, Wirus
- Janusz Kondratiuk, Złote runo
- Teresa Kotlarczyk, Odwiedź mnie we śnie
- Soren Kragh-Jacobsen, Wyspa na ulicy Ptasiej
- Krzysztof Krauze, Gry uliczne
- Paweł Łoziński, Kratka
- Władysław Pasikowski, Słodko gorzki
- Radosław Piwowarski, Autoportret z kochanką
- Wiesław Saniewski, Deszczowy żołnierz
- Olivier Schatzky, Uczeń
- Volker Schlondorff, Król olch
- Andrzej Wajda, Panna Nikt
- Andrzej Żuławski, Szamanka
Telewizja
- Mirosław Dembiński, Wezwanie
- Juliusz Machulski, Adolf Nowaczyński, Komedia amerykańska
- Igor Mołodecki, Gdzie jesteś, święty Mikołaju?
- Wolfgang Panzer, Podróż do śmierci
- Grażyna Popowicz, Baśń o Pączkowej
- Krystyna Janda, Tristan i Izolda (Teatr Telewizji)
- Krzysztof Zanussi, Opowieści weekendowe: Damski interes
- Krzysztof Zanussi, Opowieści weekendowe: Słaba wiara
Dokument
- Ewa Borzęcka, Trzynastka
- Jakub Skoczeń, Ballada o Sałapatku
- Jerzy Śladkowski, Vendetta
- Maria Zmarz-Koczanowicz, Michał Arabudzki, Bara Bara
Animacja
- Ryszard Antoniszczak, Krzysztof Kiwerski, Miki Mol i Straszne Płaszczydło
1997
- Yves Angelo, Ostatni rozdział
- Mirosław Bork, Cudze szczęście
- Jacek Bromski, Dzieci i ryby
- Maciej Dejczer, Bandyta
- Mike van Diem, Charakter
- Andrzej Domalik, Łóżko Wierszynina
- Adek Drabiński, Pułapka
- Robert Gliński, Kochaj i rób co chcesz
- Agnieszka Holland, Plac Waszyngtona
- Jan Hryniak, Przystań
- Andrzej Kondratiuk, Słoneczny zegar
- Sławomir Kryński, Księga wielkich życzeń
- Piotr Krzywiec, Czerwona rewolucja
- Olal Lubaszenko, Sztos
- Juliusz Machulski, Kiler
- Antonio Mitriceski, Poprzez jezioro
- Radosław Piwowarski, Ciemna strona Wenus
- Eugeniusz Priwieziencew, Prostytutki
- Moon Seung-Wook, Taekwondo
- Władysław Sikora, Robin Hood – czwarta strzała
- Markus Stein, Komiwojażer
- Jerzy Stuhr, Historie miłosne
- Janos Szasz, Bracia Witmanowie
- Konrad Szołajski, Musisz żyć
- Maciej Ślesicki, Sara
- Michał Rosa, Farba
- Krzysztof Wojciechowski, Historia o proroku Eliaszu z Wierszalina
- Leszek Wosiewicz, Kroniki domowe
- Łukasz Wylężałek, Darmozjad polski
- Krzysztof Zanussi, Brat naszego Boga
- Krzysztof Zanussi, Opowieści weekendowe: Dusza śpiewa
- Krzysztof Zanussi, Opowieści weekendowe: Linia opóźniająca
- Krzysztof Zanussi, Opowieści weekendowe: Ostatni krąg
- Janusz Zaorski, Szczęśliwego Nowego Jorku
- Marcin Ziębiński, Gniew
- Jarosław Żamojda, Młode wilki 1/2
Dokument
- Ewa Borzęcka, Arizona
- Alina Czerniakowska, Czy musieli zginąć...
- Alina Czerniakowska, Papież Polak
- Henryk Dederko, Witajcie w życiu
- Mirosław Dembiński, A ty co?
- Maciej Odoliński, Ciężar nieważkości
- Krzysztof Wojciechowski, Historia o proroku Eliaszu z Wierszalina
Telewizja
- Hans-Christoph Blumenberg, To wszawe nagie życie
- Jan Jakub Kolski, Bajka o bardzo lekkim chlebie
- Magdalena Łazarkiewicz, Drugi brzeg
- Wojciech Marczewski, Czas zdrady
1998
- Witold Adamek, Poniedziałek
- Hector Babenco, Corazon iluminado
- Jacek Bromski, U Pana Boga za piecem
- Aleksander Czernych, Żona przychodzi nocą
- Max Färberböck, Aimee&Jaguar
- Nina Grosse, Ognisty jeździec
- Paul Hettel, Sound of Yellow
- Ute Hirschberg, Paula und das Gluck
- Dorota Kędzierzawska, Nic
- Natalia Koryncka-Gruz, Amok
- Jan Jakub Kolski, Historia kina w Popielawach
- Janusz Majewski, Złoto dezerterów
- Vladimír Michálek, Zabić Sekala
- Peter Del Monte, Ballada o czyścicielach szyb
- Władysław Pasikowski, Demony wojny według Goi
- Paweł Pawlikowski, Korespondent
- Grzegorz Skurski, Prawdziwa historia
- Andrew Stevens, Biały kruk
- Waldemar Szarek, Spona
- Łukasz Zadrzyński, Billboard
- Krzysztof Zanussi, Opowieści weekendowe: Niepisane prawa
- Krzysztof Zanussi, Opowieści weekendowe: Urok wszeteczny
Dokument
- Alina Czerniakowska, Przedwojenny chłopak
- Alina Czerniakowska, Ułani, ułani...
- Dariusz Jabłoński, Fotoamator
- Krzysztof Magowski, Adama... tajemnice
- Marcel Łoziński, Żeby nie bolało
- Magdalena Piekorz, Franciszkański spontan
Telewizja
- Andrzej Maleszka, Sto minut wakacji
- Wojciech Smarzowski, Małżowina
- Stanisław Tym, Rozmowy przy wycinaniu lasu
Animacja
- Krzysztof Kiwerski, Królestwo Zielonej Polany. Powrót
1999
- Jacek Borcuch, Kallafiorr
- Maciej Dutkiewicz, Fuks
- Mariusz Grzegorzek, Królowa aniołów
- Jerzy Hoffman, Ogniem i mieczem
- Agnieszka Holland, Trzeci cud
- Zoltán Kamondi, Alchemik i dziewica
- Peter Kassovitz, Jakub kłamca
- Marek Kondrat, Prawo ojca
- Marek Koterski, Ajlawju
- Krzysztof Krauze, Dług
- Stanisław Kuźnik, Moja Angelika
- Magdalena Łazarkiewicz, Na koniec świata
- Juliusz Machulski, Kiler-ów 2-óch
- Lech Majewski, Wojaczek
- Marta Meszaros, Córy szczęścia
- Matej Minac, Wszyscy moi bliscy
- Wenanty Nosul, 4 w 1
- Wojciech Nowak, Krugerandy
- Barbara Sass, Jak narkotyk
- Władysław Sikora, Dr Jekyll i Mr Hyde wg wytwórni A'yoy
- Eric Styles, Dreaming of Joseph Lees
- Witold Świętnicki, O rety, moja babcia ma chłopaka
- József Pacskovszky, Spotkania, pożegnania
- Władysław Pasikowski, Operacja Samum
- Marek Piestrak, Odlotowe wakacje
- Roman Polański, Dziewiąte wrota
- Piotr Starzak, Skok
- Jerzy Stuhr, Tydzień z życia mężczyzny
- Konrad Szołajski, Operacja „Koza”
- Urszula Urbaniak, Torowisko
- Filip Zylber, Egzekutor
- Andrzej Wajda, Pan Tadeusz
- Przemysław Wojcieszek, Zabij ich wszystkich
- Wojciech Wójcik, Ostatnia misja
- Jerzy Wójcik, Wrota Europy
- Łukasz Wylężałek, O dwóch takich, co nic nie ukradli
Dokument
- Alina Czerniakowska, Myśli o Polsce
- Alina Czerniakowska, Pani hrabina
- Alina Czerniakowska, Semper fidelis
- Alina Czerniakowska, Z matką w sercu
- Jacek Jędrzejewicz, Alpiniarz
- Marcin Koszałka, Takiego pięknego syna urodziłam
- Maciej Odoliński, 24 dni
- Stefan Szlachtycz, Paderewskiego życie po życiu
- Ewa Świecińska, Amelia Łukasiak, Przychodzę, by wam służyć
- Andrzej Wajda, Kredyt i debet. Andrzej Wajda o sobie
Krótki metraż
- Tomasz Tryzna, Czy można się przysiąść
Telewizja
- Łukasz Barczyk, Patrzę na ciebie, Marysiu
- Maciej Dutkiewicz, Randka z diabłem
- Waldemar Dziki, Pierwszy milion (serial)
- Włodzimierz Gawroński, Przygody dobrego wojaka Szwejka
- Agnieszka Glińska, Lato w Nohant
- Krzysztof Lang, Dwustu służących i śnieg
- Janusz Morgenstern, Herbatka u Stalina
Animacja
- Leszek Marek Gałysz, Odwrócona góra albo film pod strasznym tytułem
2000
2000
- Andrzej Barański, Niech gra muzyka
- Jacek Bromski, To ja, złodziej
- Andrzej Czarnecki, Istota
- Jean-Louis Daniel, Córka konsula
- Jean-Louis Daniel, Gunblast Vodka
- Henryk Dederko, Bajland
- Waldemar Dziki, Pierwszy milion
- Mariusz Front, Portret podwójny
- Taylor Hackford, Dowód życia (Proof of Life)
- Janusz Kamiński, Stracone dusze (Lost souls)
- Jan Jakub Kolski, Daleko od okna
- Paweł Komorowski, Syzyfowe prace
- Teresa Kotlarczyk, Prymas. Trzy lata z tysiąca
- Daniel Dyzma Kozakiewicz, Sen o kanapce z żółtym serem
- Waldemar Krzystek, Nie ma zmiłuj
- Krzysztof Lang, Strefa ciszy
- Bogusław Linda, Sezon na leszcza
- Grzegorz Lipiec, Że życie ma sens
- Olaf Lubaszenko, Chłopaki nie płaczą
- John Lvoff, Człowiek, jakich wielu (L'homme des foules)
- Mariusz Malec, Człowiek wózków
- Wojciech Marczewski, Weiser
- Marta Meszaros, Mała Vilma. Ostatni dziennik (Kisvilma. Az utolso naplo)
- Hans Petter Moland, Aberdeen
- Mamoru Oshii, Avalon
- Paweł Pawlikowski, Last Resort
- Julian Schnabel, Before Night Falls
- Jan Schutte, Pożegnanie (Abschied)
- Piotr Starzak, Enduro Bojz
- Jerzy Stuhr, Duże zwierzę
- Waldemar Szarek, To my
- Małgorzata Szumowska, Szczęśliwy człowiek
- Edward Thomas, Rancid aluminium
- Mariusz Treliński, Egoiści
- Artur Urbański, Bellissima
- Vaclav Vorlicek, Król sokołów (Sokoliar Tomas)
- Piotr Wereśniak, Zakochani
- Krzysztof Zanussi, Życie jako śmiertelna choroba przenoszona drogą płciową
- Dariusz Zawiślak, Świąteczna przygoda
- Robert Zimmermann, Obscuratio
- Jarosław Żamojda, 6 dni strusia
- Andrzej Żuławski, Wierność (La fidelité)
Dokument
- Alina Czerniakowska, Musieli zwyciężyć
- Alina Czerniakowska, „Widzę Ciebie Warszawo sprzed laty...”
- Andrzej B. Czulda, Krakowskie oblicza renesansu i manieryzmu
- Sylwester Latkowski, To my, rugbiści
- Mariusz Malinowski, Niewypowiedziana wojna
Telewizja
- Izabella Cywińska, Cud purymowy
- Adek Drabiński, Kalipso
- Janusz Kondratiuk, Noc świętego Mikołaja
- Tomasz Konecki, Pół serio
- Krzysztof Krauze, Wielkie rzeczy
- Janusz Morgenstern, Żółty szalik
- Piotr Mularuk, Nieznana opowieść wigilijna
- Andrzej Wajda, Wyrok na Franciszka Kłosa
- Krzysztof Zanussi, Skarby ukryte
Animacja
- Piotr Dumała, Zbrodnia i kara
- Jerzy Kucia, Strojenie instrumentów
2001
- 3 km do raju
- Angelus
- Avalon
- Blok.pl
- Blokersi
- Boże skrawki
- Bulgarski Pościkk
- Cisza
- Córa marnotrawna
- Cześć Tereska +
- Człowiek wózków
- Dziewczyna z plakatu
- Eukaliptus
- Głośniej od bomb
- Gulczas, a jak myślisz...
- Inferno
- Jak narkotyk
- Jutro będzie niebo
- Kameleon
- Kampinoska epopeja
- Kuracja (Teatr Telewizji)
- Listy miłosne
- Męska sprawa
- Miś Kolabo
- Pas de deux
- Pieniądze to nie wszystko +
- Poranek kojota
- Portret podwójny
- Przedwiośnie
- Quo vadis
- Reich
- Requiem
- Stacja
- Strefa ciszy
- Sum tak zwany olimpijczyk
- Szczęście Frania
- Tam i z powrotem
- Tryumf pana Kleksa
- W kogo ja się wrodziłem
- W pustyni i w puszczy
- Weiser
- Wiedźmin
- Wtorek
2002
- AlaRm
- Anioł w Krakowie
- Arche. Czyste zło
- Chopin. Pragnienie miłości
- D.I.L.
- Dzień świra
- E=mc²
- Eden
- Edi
- Gwiazdor
- Haker
- Imperium ojca Rydzyka
- Jak to się robi z dziewczynami +
- Jest sprawa...
- Julia wraca do domu
- Kariera Nikosia Dyzmy
- Katedra
- Kobieta z papugą na ramieniu
- Lekcja polskiego kina
- Miss mokrego podkoszulka
- Moje miasto
- Moje pieczone kurczaki
- Na jelenie
- Pianista
- Rób swoje, ryzyko jest twoje
- Sfora: Bez litości
- Superprodukcja
- Suplement
- To tu to tam
- Tytus, Romek i A’Tomek wśród złodziei marzeń
- Wszyscy święci
- Yyyreek!!! Kosmiczna nominacja
- Zemsta
2003
- 19. Południk
- Baśń o ludziach stąd
- Biała sukienka
- Bolączka sobotniej nocy
- Ciało
- Cudzoziemiec
- Cywilizacja aborcji
- Czarno to widzę
- Dotknij mnie
- Hobby
- ISBN
- Klatka
- Królowa chmur
- Los Chłopacos
- Łowcy skór
- Magiczna Gwiazda
- Nakręceni, czyli szołbiznes po polsku
- Nienasycenie
- Ogród rozkoszy ziemskich
- Pekin. Złota 83
- Pogoda na jutro
- Polana pośród brzeziny
- Pornografia
- Powiedz to, Gabi
- Przemiany
- Seans
- Segment ’76
- Show
- Siedem przystanków na drodze do raju
- Stara baśń. Kiedy słońce było bogiem
- Sukces
- Symetria
- T-Rex
- Tam, gdzie żyją Eskimosi
- Warszawa
- Wieczór trzeciego króla
- Wożonko
- Xero
- Zerwany
- Złom
- Zmruż oczy
- Zróbmy sobie wnuka
- Żurek
2004
- 20.10
- Alfabet mafii. Dekada mafijnej Warszawy
- Atrakcyjny pozna panią…
- Ballada o kozie
- Bar pod młynkiem
- Cała zima bez ognia
- Cud w Krakowie
- Cudownie ocalony
- Długi weekend
- Dzieci z Leningradzkiego
- Dzień, w którym umrę
- Jakoś to będzie
- Jan Nowak Jeziorański. Kurier z Warszawy. 60 lat później 1944–2004
- Katatonia
- Krew z nosa
- Ławeczka
- Mało upalne lato
- Masakra w klasztorze
- Mój Nikifor
- Nasza ulica
- Niepochowany
- Nigdy w życiu!
- Ono
- Park tysiąca westchnień
- Piekło niebo
- Portret damy. Karolina Lanckorońska
- Poza zasięgiem
- Pręgi
- Rh+
- Serce gór
- Sie macie ludzie
- Trzeci
- Tylko jedna noc
- Ubu Król
- Vinci
- Wesele
- Wyprawa po świąteczne pisanki
2005
- 1409. Afera na zamku Bartenstein
- Antykwariat
- Apokalipsa bez granic
- Barbórka
- Bóg jest z nami, mężczyznami
- City
- Co słonko widziało
- Czas surferów
- Diabeł
- Doskonałe popołudnie
- Emilia
- Fortuna czyha w lesie
- Homo Father
- Jan Paweł II
- Jeden dzień w PRL
- Jestem
- Kajko i Kokosz
- Karol. Człowiek, który został papieżem
- Kochankowie Roku Tygrysa
- Kochankowie z Marony
- Komornik
- Kopciuszek (spektakl telewizyjny 2005)
- Lawstorant
- Legenda
- Lekarz drzew
- Marco P. i złodzieje rowerów
- Masz na imię Justine
- Metanoia
- Mistrz
- Motór
- Nie ma takiego numeru
- Oda do radości
- Oskar (Teatr Telewizji)
- Parę osób, mały czas
- Persona non grata
- Pitbull
- Przybyli ułani
- RajUstopy
- Rozdroże Cafe
- Siedem grzechów popcooltury
- Skazany na bluesa
- Sobowtór
- Solidarność, Solidarność...
- Teraz ja
- Towar
- Tulipany
- Uciec stąd
- Ugór
- W dół kolorowym wzgórzem
- Wróżby kumaka
- Zakochany Anioł
2006
- 13 lat 13 minut
- Autor wychodzi
- Beautiful
- Bezmiar sprawiedliwości
- Boskie oblicze
- Brat Papieża
- Być dla Polski, dla Polaków...
- Chaos
- Chłopiec na galopującym koniu
- Co widzisz, jak zamkniesz oczy
- Cold Kenya
- Czeka na nas świat
- Dublerzy
- Dzień Gniewu
- Emilka płacze
- Francuski numer
- Fundacja
- Gdzie rosną poziomki
- Grzesiuk, chłopak z ferajny
- Hi way
- Hiena
- Inka 1946
- Ja wam pokażę!
- Jasminum
- Jasne błękitne okna
- Job, czyli ostatnia szara komórka
- Karol. Papież, który pozostał człowiekiem
- Kobiety
- Krótka histeria czasu
- Kryminalni: Misja śląska
- Kto nigdy nie żył…
- Letnia miłość
- Luna
- Manna
- Miłość w przejściu podziemnym
- Na cz@tach
- Norymberga (Teatr Telewizji)
- Obcy VI
- Off
- Palimpsest
- Pamiętnik Andrzeja Kondratiuka
- Piotruś i wilk
- Plac Zbawiciela
- Plusy dodatnie, plusy ujemne
- Po sezonie
- Pod powierzchnią
- Polisz kicz projekt... kontratakuje!
- Południe-Północ
- Porodówka
- Przebacz
- Przepraszam
- Rzeźnia nr 1
- Samotność w sieci
- Sezon na kaczki
- Statyści
- Strajk
- Studia upadku
- Szatan z siódmej klasy
- Szklane usta
- Sztuka masażu
- Trójka do wzięcia
- Tylko mnie kochaj
- Umarli ze Spoon River
- Volpone albo lis (Teatr Telewizji)
- Wstyd
- Wszyscy jesteśmy Chrystusami
- Wściekłe pięści Węża
- Z odzysku
- Zazdrość
2007
- Aleja gówniarzy
- Aria Diva
- Ballada o Piotrowskim
- Ballada o prawdziwym kłamstwie
- Bardzo krótki strajk
- Benek
- Braciszek
- Czy warto było tak żyć?
- Dlaczego nie!
- Dzisiaj jest piątek
- Egzorcyzmy Anneliese Michel
- Futro
- Hania
- Homo.pl
- Jutro idziemy do kina
- Kamienna cisza
- Katyń
- Korowód
- Król Maciuś Pierwszy
- Kundle
- Latawce
- Lolek
- Łódź miasto kultury
- Manfred Tryb
- Mój dziadek
- Na boso
- Nadzieja
- Nie ma o czym milczeć
- Nie panikuj!
- Nightwatching
- Oczyma Pokolenia '78. Pontyfikat Jana Pawła II
- Odkryć prawdę
- Ogród Luizy
- Oskarżeni. Śmierć sierżanta Karosa
- Pamiętasz mnie?
- Polak potrzebny od zaraz
- Pora umierać
- Pseudonim Anoda
- Ranczo Wilkowyje
- Rezerwat
- Ryś
- Szaleńcy
- Sztuczki
- Środa, czwartek rano
- Świadek koronny
- Teah
- Teczka
- Testosteron
- Tryptyk rzymski
- U Pana Boga w ogródku
- W stepie szerokim
- Wieża
- Willa szczęścia (Teatr Telewizji)
- Wino truskawkowe
- Wszystko będzie dobrze
- Wywiad
- Zabójstwo Romana Kowalskiego
- Zamknięci w celuloidzie
2008
- 0 1 0
- 11 listopada
- 33 sceny z życia
- Balladyna
- Boisko bezdomnych
- Czarny
- Cztery noce z Anną
- Dla ciebie i ognia
- Drzazgi
- Duch
- Dywizja nastolatków
- Golgota wrocławska
- Gry wojenne
- Halo! Czemu milczysz?
- Ile waży koń trojański?
- Izolator
- Jak żyć?
- Jeszcze nie wieczór
- Jeszcze raz
- Juma
- Karbido’s The Table
- Kierowca
- Kobieta w Berlinie
- Kup teraz
- Lato Muminków
- Lawina
- Lejdis
- Lekcje pana Kuki
- Luksus
- Mała Moskwa
- Mała wielka miłość
- Małgosia contra Małgosia
- Manna
- Na kredyt
- Nie kłam, kochanie
- Nieruchomy poruszyciel
- Niezawodny system
- Pierwsza prosta
- Po-lin. Okruchy pamięci
- Podarunek dla Stalina
- Polnische Plakatkunst
- Pora mroku
- Poste restante
- Rezolucja 819
- Rozmowy nocą
- Rysa
- Senność
- Serce na dłoni
- Skarby Ani K
- Skorumpowani
- Słucki zbrojny czyn
- Stracony czas
- Stygmatyczka
- Teoria hałasu (dokument muzyczny)
- To nie tak, jak myślisz, kotku
- Trans-misja
- Trzech kumpli
- Tulpan
- Tylko nie teraz
- Witajcie w mroku
- Ziętek
- Złodziej w sutannie
2009
- Afonia i pszczoły
- Antychryst
- Aż po grób
- Beats of Freedom – Zew wolności
- Brzydkie słowa
- Ciacho
- Demakijaż
- Dom zły
- Druciki
- Enen
- Epidemia miłości
- Esterhazy
- Filiżanka
- Galerianki
- Generał – zamach na Gibraltarze
- Generał Nil
- Gwiazda Kopernika
- Handlarz cudów
- Hel
- Historia Kowalskich
- Idealny facet dla mojej dziewczyny
- Janosik. Prawdziwa historia
- Jedenaste: nie uciekaj
- Kinematograf
- Kochaj i tańcz
- Królik po berlińsku
- Las
- Magiczne drzewo
- Marsz wyzwolicieli
- Media III RP
- Miasto z morza
- Miłość na wybiegu
- Mistyfikacja
- Mniejsze zło
- Moja krew
- Najlepszy kontakt
- Nie opuszczaj mnie
- Nigdy nie mów nigdy
- Operacja Dunaj
- Operacja Reszka
- Ostatnia akcja
- Piksele
- Piotrek trzynastego
- Plan
- Pod prąd (film polski)
- Polnische Plakatkunst
- Popiełuszko. Wolność jest w nas
- Premio Europeo di Letteratura
- Prymas w Komańczy
- Randka w ciemno
- Rewers
- Rewizyta
- Siemiany
- Świnki
- Tatarak
- Teraz i zawsze
- Towarzysz generał
- U Pana Boga za miedzą
- W pogardzie i chwale. Wojciech Korfanty
- Włatcy móch: Ćmoki, czopki i mondzioły
- Wojna polsko-ruska
- Wódeczka i panienki
- Wszystko, co kocham
- Zamiana
- Zero
- Zgorszenie publiczne
- Złoty środek
- Zwerbowana miłość
2010
2010
- 7 minut
- Animowana historia Polski
- Antek
- Belcanto
- Bohaterowie z Wapna
- Chrzest
- Cisza
- Co mogą martwi jeńcy
- Czekając na sobotę
- Dawno temu w Iłży
- Deklaracja nieśmiertelności
- Droga do raju
- Druga strona plakatu
- Dwa ognie
- Dzieci Wehrmachtu
- Erratum
- Essential Killing
- Ewa
- Fenomen
- Gli Italiani
- Historia Roja
- Huśtawka
- Jak się pozbyć cellulitu
- Jestem Twój
- Joanna
- Jutro będzie lepiej
- Katastrofa
- Kołysanka
- Koniec świata
- Kręć! Jak kochasz, to kręć!
- Krzysztof
- Latający mnich i tajemnica Da Vinci
- Laura
- List od Anny
- Mała matura 1947
- Maraton tańca
- Matka Teresa od kotów
- Miasto ruin
- Milczenie jest złotem
- Milion dolarów
- Młyn i krzyż
- Muminki w pogoni za kometą
- New Poland
- Nie ten człowiek
- Niepokonani
- Oni szli Szarymi Szeregami
- Orkiestra niewidzialnych instrumentów
- Panoptikon
- Paths of Hate
- Planeta Kirsan
- Projekt dziecko, czyli ojciec potrzebny od zaraz
- Prosta historia o miłości
- Różyczka
- Skrzydlate świnie
- Solidarni 2010
- Stepy
- Śluby panieńskie
- Śniadanie do łóżka
- Święty interes
- Trick
- Trzy minuty. 21:37
- Twentieth Century
- Weekend
- Wenecja
- Wyspa skazańców
- Z miłości
2011
- 4:13 do Katowic
- 10.04.10
- 80 milionów
- 1920 Bitwa warszawska
- Baby są jakieś inne
- Cudowne lato
- Czarny czwartek
- Daas
- Droga na drugą stronę
- Jan Paweł II. Szukałem Was...
- Jeż Jerzy
- Kac Wawa
- Ki
- Kobieta z piątej dzielnicy
- Konfident
- Kret
- Krzyż
- Księstwo
- Lęk wysokości
- Lincz
- Lista pasażerów
- Listy do M.
- Los numeros
- Made in Poland
- Magiczny fortepian
- Mgła
- Nagroda
- Och, Karol 2
- Okupacja
- Ostatnia robota. The Last Job
- Pokaż, kotku, co masz w środku
- Prosto z nieba
- Przerwany sen
- Róża
- Rzeź
- Sala samobójców
- Sponsoring
- Syberiada polska
- Taxi A
- Towarzysz generał idzie na wojnę
- Trzy siostry T
- Uwikłanie
- Uzy-Bory
- W ciemności
- W imieniu diabła
- W milczeniu / Tragedy in Smolensk
- Wataha
- Wojna żeńsko-męska
- Wszystko
- Wygrany
- Wyjazd integracyjny
- Wymyk
- Zobaczyłem zjednoczony naród
2012
- Anatomia upadku
- Bejbi blues
- Bez wstydu
- Będziesz legendą, człowieku
- Big Love
- Bitwa pod Wiedniem
- Bokser
- Być jak Kazimierz Deyna
- Czarodzieje Honoratki
- Dzień kobiet +
- Dziewczyna z szafy
- Felix, Net i Nika oraz Teoretycznie Możliwa Katastrofa
- Fire-Followers
- Fuck for Forest
- Hans Kloss. Stawka większa niż śmierć
- Happy Birthday Woody Allen and Keep Going
- Imagine
- Ja Jestem
- Jesteś Bogiem
- Kojot
- Komisarz Blond i Oko Sprawiedliwości
- Last minute
- Maratończyk
- Misja Gdańsk
- Mój rower
- Mundial. Gra o wszystko
- Nad życie
- Niedźwiedź - władca gór
- Obława
- Od pełni do pełni
- Ostatnie piętro
- Ostra randka
- Piotrek the 13th 2
- Poeta pozwany
- Pokłosie
- Rok 1863
- Sęp
- Supermarket
- Sztos 2
- Tajemnice początków Polski
- Tam, gdzie rosną grzyby
- Transformacja
- W sypialni
- Wytnij wklej
- Yuma
- Z daleka widok jest piękny
- Zabić bobra
- Żywie Biełaruś!
2013
- Ambassada
- Baczyński
- Biegnij, chłopcze, biegnij
- Bilet na Księżyc
- Był sobie dzieciak
- Chce się żyć
- Czarna skrzynka
- Drogówka
- Gabriel
- Ida
- Joanna
- Kongres
- Miłość
- Morituri te Docento
- Mój biegun
- Na skrzydłach marzeń
- Nieulotne
- Ostatnie wezwanie
- Oszukane
- Papusza
- Płynące wieżowce
- Pod Mocnym Aniołem
- Podejrzani zakochani
- Powstanie Warszawskie
- Prezydent
- Przyjaciele na 33 obroty
- Radosław
- Sierpniowe niebo. 63 dni chwały
- Spot the difference
- Stacja Warszawa
- Swing
- Śliwowica
- Tajemnica Westerplatte
- Tajemnice początków Polski
- Udręka życia (Teatr Telewizji)
- Układ zamknięty
- W imię...
- W ukryciu
- Wałęsa. Człowiek z nadziei
- Warszawa 1935
- Wisła od źródeł do ujścia
- Wszystkie kobiety Mateusza
2014
- Anatomia upadku 2
- Arbiter uwagi
- Bogowie
- Depozytariusz
- Dzień dobry, kocham cię!
- Dżej Dżej
- Facet (nie)potrzebny od zaraz
- Fotograf
- Gulbinowicz
- Hardkor Disko
- Hiszpanka
- Jack Strong
- Jan Paweł II - Santo Subito. Świadectwa świętości
- Kabaret śmierci
- Kamienie na szaniec
- Karol, który został świętym
- Karolina
- Karuzela
- Kochanie, chyba cię zabiłem
- Michał Rogalski, Letnie przesilenie
- Jan Komasa, Miasto 44 +
- Między nami dobrze jest
- Obce ciało
- Obietnica
- Obywatel
- Ojcze masz
- Pamiętnik Florki
- Pani z przedszkola
- Pocztówki z Republiki Absurdu
- Polskie gówno
- Sąsiady
- Służby specjalne
- Superjednostka
- Tajemnice początków Polski
- Wkręceni
- Zamek
2015
- 11 minut
- Ambasador nadziei
- Baby Bump
- Barany. Islandzka opowieść
- Body/Ciało
- Bracia
- Carte Blanche
- Córki dancingu
- Czerwony pająk
- Demon
- Disco polo
- Dotknięcie anioła
- Dybuk. Rzecz o wędrówce dusz
- Excentrycy, czyli po słonecznej stronie ulicy
- Hel
- Inka. Zachowałam się jak trzeba
- Intruz
- Karbala
- Klub włóczykijów
- Listy do M. 2
- Moje córki krowy
- Panie Dulskie
- Performer
- Pilecki
- Słaba płeć?
- Wkręceni 2
- Ziarno prawdy
2016
- 7 rzeczy, których nie wiecie o facetach
- Czerwony Kapitan
- Diversion End
- Ja, Olga Hepnarová
- Jak uratować mamę
- Jestem mordercą
- Kochaj!
- Konwój
- Łowcy Miodu
- Maanam być pięknie
- Mały Jakub
- Maria Skłodowska-Curie
- Media III RP
- Na granicy
- Ostatnia rodzina
- Pitbull. Niebezpieczne kobiety
- Pitbull. Nowe porządki
- Planeta singli
- Posprzątane (Teatr Telewizji)
- Powidoki
- Sługi boże
- Smoleńsk
- Sprawiedliwy
- Szatan kazał tańczyć
- Szkoła uwodzenia Czesława M.
- Tajemnice początków Polski
- Twój Vincent
- Warszawa 1935 Wola
- Wołyń
- Wszystkie nieprzespane noce
- Wszystko gra
- Za niebieskimi drzwiami
- Zaćma
- Zjednoczone stany miłości
2017
- Ach śpij kochanie
- Amok
- Artykuł osiemnasty
- Atak paniki
- Botoks
- Cicha noc
- Dwie korony
- Fanatyk
- Gwiazdy
- Habit i zbroja
- Kucyk
- Listy do M. 3
- Ludzie z klisz
- Magiczna zima Muminków
- Marszałek (spektakl)
- Masquerade 20
- Merry-Go-Round
- Na układy nie ma rady
- Najlepszy
- Pewnego razu w listopadzie
- Pokot
- Porady na zdrady
- Prawdziwa historia
- Ptaki śpiewają w Kigali
- Pucz (film dokumentalny)
- Serce nie sługa
- Syn Królowej Śniegu
- Sztuka kochania. Historia Michaliny Wisłockiej
- Śluby panieńskie (Teatr Telewizji 2017)
- Tarapaty
- Volta
- Wieża. Jasny dzień
- Wściekłość
- Wyklęty
- Zerwany kłos
- Maciej Sobieszczański, Zgoda
2018
- 7 uczuć
- 303. Bitwa o Anglię
- Dywizjon 303. Historia prawdziwa
- Eter
- Fuga
- Inspekcja (spektakl)
- Jeszcze dzień życia
- Kamerdyner
- Katyń. Ostatni świadek
- Kler +
- Kobiety mafii
- Narzeczony na niby
- Pitbull. Ostatni pies
- Plagi Breslau
- Planeta singli 2
- Podatek od miłości
- Prymas Hlond
- Stukpuk
- Tajemnice początków Polski
- Twarz
- Wilkołak
- Zimna wojna +
2019
- 1800 gramów
- Boże Ciało
- Ciemno, prawie noc
- Czarny mercedes
- Ikar. Legenda Mietka Kosza
- Jak zostać gwiazdą
- Jak zostałem gangsterem. Historia prawdziwa
- Jestem M. Misfit
- Julia. 13 grudnia
- Kult. Film
- Kurier
- Legiony
- Mayday
- Miłość i miłosierdzie
- Miszmasz, czyli kogel-mogel 3
- Mowa ptaków
- Obywatel Jones
- Piłsudski
- Planeta singli 3
- Polityka
- Pół wieku poezji później
- Proceder
- Solid Gold
- Tajemnice początków Polski
- Tylko nie mów nikomu
- Ukryta gra
- Underdog (polski film)
2020
2020
- 25 lat niewinności. Sprawa Tomka Komendy
- 365 dni
- Bad Boy
- Banksterzy
- Czyściec
- Listy do M. 4
- Magnezja
- Można panikować
- Pętla
- Psy 3. W imię zasad
- Quo vadis, Aida?
- Sala samobójców. Hejter
- Szarlatan
- Śniegu już nigdy nie będzie
- Tarapaty 2
- W lesie dziś nie zaśnie nikt +
- Wszyscy moi przyjaciele nie żyją
- Zabawa w chowanego
- Zenek
- Zieja
2021
- Barbara Białowąs, Tomasz Mandes, 365 dni: Ten dzień
- Fuks 2
- Listy do M. 5
- Marzec ’68
- Miłość na pierwszą stronę
- Miłość, seks & pandemia
- Mikołaj Grynberg, Dowód tożsamości
2022
- Anna Kazejak, Fucking Bornholm +
- Agnieszka Smoczyńska, Silent Twins +
2023
- Agnieszka Holland, Zielona granica +
Dokument
- Siekielscy, Korzenie zła +